İsrailin Təbiət və Humanitar Elmlər Akademiyasının icraçı direktoru Meir Zadok və Veyzman İnstitutunun immunologiya fakültəsinin professoru Rut Arnon AMEA-nın Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzinin Monitorinq Mərkəzində olublar.
Qonaqlarla keçirilən görüşdə mərkəzin baş direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Qurban Yetirmişli mərkəzdə görülən işlər, aparılan kompleks seysmoloji tədqiqatlar və əldə olunan nailiyyətlər barədə məlumat verib. Vurğulanıb ki, hazırda mərkəz bütün beynəlxalq seysmoloji təşkilatlarda təmsil olunur və dünyanın aparıcı ölkələri ilə yaxından əməkdaşlıq edir.
Sonra Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzində görülən işlərə dair təqdimat olub.
Azərbaycanda seysmologiya sahəsində görülən işləri müsbət dəyərləndirən qonaqlar mərkəz ilə əməkdaşlıqda maraqlı olduqlarını bildiriblər.

Израильские специалисты заинтересованы в сотрудничестве с Азербайджаном в области сейсмологии
Исполнительный директор Академии естественных и гуманитарных наук Израиля Меир Задок, профессор факультета иммунологии Института Вейцмана Рут Арнон побывали в Республиканском центре сейсмологической службы НАНА.
На встрече генеральный директор центра, член-корреспондент НАНА Гурбан Етирмишли проинформировал гостей о проделанной в центре работе, проведенных комплексных сейсмологических исследованиях и достигнутых успехах. Было подчеркнуто, что в настоящее время центр представлен во всех международных сейсмологических организациях и тесно сотрудничает с ведущими странами мира.
Затем состоялась презентация о работе, проводимой в настоящее время в РЦСС.
Положительно оценив работу, проделанную в Азербайджане в области сейсмологии, гости выразили заинтересованность в сотрудничестве с центром.