Hüseyn Cavid irsi məktəblilər arasında təbliğ edilir
AMEA Hüseyn Cavidin Ev Muzeyi və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə Bakıdakı Namiq Axundov adına 1 nömrəli tam orta məktəbdə böyük şair və dramaturq Hüseyn Cavidin irsinin təbliği məqsədilə tədbir keçirilib.
Tədbir muzeyin əməkdaşı Fəridə Əliyevanın rəhbəri olduğu və AR Prezidenti yanında Gənclər Fondu tərəfindən maliyələşdirilən “Məktəbli yeniyetmələr arasında Hüseyn Cavid yaradıcılığının təbliği” adlı layihə çərçivəsində təşkil edilib.
Mərasimdə dramaturqun janr və məzmun baxımından zəngin olan yaradıcılıq irsi barədə məktəblilərə ətraflı məlumat verilib.
Sonda layihə çərçivəsində yeni çapdan çıxmış “Cavid hikməti: seçmə aforizmlər (Azərbaycan və ingilis dillərində)” kitabı məktəblilərə hədiyyə olunub.

В средней школе имени Намика Ахундова №1 в Баку при совместной организационной поддержке дома-музея Гусейна Джавида НАНА и Фонда молодежи при Президенте Азербайджанской Республики состоялось мероприятие с целью пропаганды наследия великого поэта и драматурга Гусейна Джавида.
Мероприятие было организовано в рамках финансируемого Фондом молодежи при Президенте АР проекта «Пропаганда творчества Гусейна Джавида среди подростков», руководителем которого является сотрудник музея Фарида Алиева.
Далее была дана подробная информация о творческом наследии драматурга богатым с точки зрения содержания и жанра.
В заключение школьникам были подарены новые книги «Мудрость Джавида: избранные афоризмы (на азербайджанском и английском языках)», изданные в рамках указанного проекта.