Hüseyn Cavid irsi məktəblilər arasında təbliğ edilir
AMEA Hüseyn Cavidin Ev Muzeyi və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə Bakıdakı Namiq Axundov adına 1 nömrəli tam orta məktəbdə böyük şair və dramaturq Hüseyn Cavidin irsinin təbliği məqsədilə tədbir keçirilib.
Tədbir muzeyin əməkdaşı Fəridə Əliyevanın rəhbəri olduğu və AR Prezidenti yanında Gənclər Fondu tərəfindən maliyələşdirilən “Məktəbli yeniyetmələr arasında Hüseyn Cavid yaradıcılığının təbliği” adlı layihə çərçivəsində təşkil edilib.
Mərasimdə dramaturqun janr və məzmun baxımından zəngin olan yaradıcılıq irsi barədə məktəblilərə ətraflı məlumat verilib.
Sonda layihə çərçivəsində yeni çapdan çıxmış “Cavid hikməti: seçmə aforizmlər (Azərbaycan və ingilis dillərində)” kitabı məktəblilərə hədiyyə olunub.

Secondary school after Namik Akhundov #1 in Baku by the joint organizational support of the Huseyn Javid’s Memorial Flat of ANAS and Youth Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan held the event in order to promote of heritage of the great poet and playwright Huseyn Javid.
The event was organized within the framework "Promotion of creativity of Huseyn Javid among teens" project financed by Youth Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan headed by the employee of the museum Farida Aliyeva.
Then, was given detailed information on creative heritage of the playwrightin from the point of view of contents and a genre
In conclusion, the students were presented the new book "The Wisdom of Javid: Selected Aphorisms (in Azerbaijani and English languages)" published in the framework of this project.