AMEA prezidentinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Gəncə şəhərinə səfər edəcək
AMEA prezidenti, akademik Akif Əlizadənin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Gəncə şəhərinə səfər edəcək. Məqsəd AMEA Rəyasət Heyətinin fevralın 14-də AMEA-nın Gəncə Bölməsində səyyar iclasını keçirməkdir.
Tədbirdə Gəncə Bölməsinin 2013-cü ildəki elmi və elmi-təşkilati fəaliyyəti və bölmənin elmi müəssisələrində doktoranturaya qəbulun nəticələri ilə bağlı məsələlər müzakirə olunacaq.
Qeyd edək ki, AR Prezidenti cənab İlham Əliyevin 19 dekabr 2012-ci il tarixli Sərəncamı, həmçinin Nazirlər Kabinetinin 08 oktyabr 2013-cü il tarixli və AMEA Rəyasət Heyətinin 06 noyabr 2013-cü il tarixli qərarlarına əsasən AMEA Gəncə Bölməsi və onun nəzdində Nizami Gəncəvi Mərkəzi, Nəbatət bağı, Humanitar Tədqiqatlar, Diyarşünaslıq, Bioresurslar, Ekologiya və Təbii Ehtiyyatlar, Aqrar Problemlər institutları yaradılmışdır.

Делегация во главе с президентом НАНА совершит визит в город Гянджу
Делегация под руководством президента НАНА академика Акифа Ализаде совершит визит в город Гянджу. Цель визита - проведение президиумом Национальной академией наук Азербайджана выездного заседания в Гянджинском Отделении.
На заседании Гянджинского Отделения будут обсуждены научная и научно-организационная деятельность и результаты, связанные с приемом в докторантуру.
Отметим, что указом Президента АР Ильхама Алиева от 19 декабря 2012-го года, а также решением Кабинета министров от 08-го октября 2013-го года и решением Президиума НАНА от 06 ноября 2013-го года были созданы Гянджинское Отделение и относящийся к нему Центр Низами Гянджеви, Ботанический сад, а также Институты гуманитарного исследования, краеведения, биоресурсов, экологии и природных ресурсов, а также Институт аграрных проблем.