AMEA-nın Fizika İnstitutunda “Ümumi fizika” ixtisası üzrə doktoranturaya qəbul imtahanı keçirilib.
İnstitutun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Nazim Məmmədovun sədrlik etdiyi imtahan komissiyasına bu müəssisənin elmi işlər üzrə direktor müavini, akademik Cavad Abdinov, elmi katib, fizika üzrə fəlsəfə doktoru Zaur Süleymanov, fizika-riyaziyyat elmləri doktorları Abasət İsayev, Mirbaba Babayevİlham Həsənov daxildirlər.
Test üsulu ilə keçirilən imtahanda doktoranturaya sənəd verən 11 nəfərdən 10-u iştirak edib. 2016-2017-ci il tədris ili üçün fəlsəfə doktoru üzrə hazırlığa Fizika İnstitutuna  əyani doktoranturaya 5 yer ayrılıb.
Bundan sonra onlar xarici dildən və fəlsəfədən də imtahan verəcəklər. İmtahanlar bitdikdən sonra ümumi nəticələrə əsasən doktoranturaya qəbul olanların adları məlum olacaq.

ANAS Physics Institute held entrance exam to the doctorate
The structure of the examination committee, chaired by Director of Institute, corresponding member of ANAS Nazim Mammadov included Deputy Director for Scientific Affairs of this institution, Academician Javad Abdinov, Scientific Secretary, PhD on Physics Zaur Suleymanov, Doctors of Physical and Mathematical sciences Abasat Isayev, Mirbaba Babayev and Ilham Hasanov.
11 persons who have submitted documents to the doctorate, 10 people took part in the exam. For correspondence department of doctoral studies at Institute of Physics 5 places are allocated according to the program of training of PhDs for 2016-2017 academic years.
Further examinations will be delivered in a foreign language and philosophy. After, examinations in accordance with the overall results will be made public the names of persons enrolled in a doctoral program.