AMEA Geologiya və Geofizika İnstitutunun Palçıq vulkanizmi şöbəsinin rəhbəri, geologiya-mineralogiya elmləri doktoru, professor Adil Əliyev Azərbaycan Kütləvi İnformasiya Vasitələri İşçiləri Həmkarlar İttifaqı tərəfindən keçirilmiş rəy sorğusuna əsasən “İlin alimi” ali media mükafatına layiq görülüb.
Alim bu mükafatla ulu öndər Heydər Əliyevin ideyalarının həyata keçirilməsi uğrunda fəaliyyəti, Vətənə və xalqa layiqli xidmətlərinə görə təltif olunub.
Şöbənin aparıcı elmi işçisi, institutun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri, yer elmləri üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Orxan Abbasov isə Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin Yasamal rayon Gənclər və İdman İdarəsi tərəfindən “2 fevral – Azərbaycan Gəncləri Günü”, həmçinin rayonun elmi-ictimai həyatında fəal iştirakına görə Fəxri fərmanla təltif edilib.

Профессор Адиль Алиев удостоен высшей медиа-награды «Ученый года»
Руководитель Отдела грязевого вулканизма Института геологии и геофизики НАНА, доктор геолого-минералогических наук, профессор Адиль Алиев согласно опросу, проведенному Профсоюзным комитетом работников средств массовой информации удостоен высшей медиа-награды «Ученый года».
Ученый удостоен этой награды за свою деятельность в области осуществления идей великого лидера Гейдара Алиева, а также за достойные заслуги перед Родиной и народом.
Ведущий научный сотрудник отдела председатель Совета молодых ученых и специалистов института, доктор философии по наукам о Земле, доцент Орхан Аббасов Управлением молодежи и спорта Ясамальского района Министерства молодежи и спорта Азербайджанской Республики был награжден Почетной грамотой по случаю «2 февраля - Дня азербайджанской молодежи» и за активное участие в научно-общественной жизни района.