Strasburq Universitetinin Beynəlxalq əlaqələr üzrə icraçı vitse-prezidenti, xaricdə tədqiqat və təlim koordinatoru, professor Filip Turek və Fransa-Azərbaycan Universitetinin koordinatoru Şarlotto Payen AMEA akad. M.Nağıyev adına Kataliz və Qeyri-üzvi Kimya İnstitutunda olublar.
AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik Dilqəm Tağıyev qonaqlara rəhbərlik etdiyi elmi müəssisənin fəaliyyəti və əldə etdiyi nailiyyətlər barədə məlumat verib.
Görüşdə institutla Strasburq Universiteti və Fransa-Azərbaycan Universiteti arasında elmi əlaqələrin genişləndirilməsi, qarşılıqlı maraq kəsb edən sahələr üzrə alim və tədqiqatçıların mübadiləsi, eləcə də birgə layihələrin həyata keçirilməsi istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.

Зарубежные ученые побывали в Институте катализа и неорганической химии
Исполнительный вице-президент по международным связям Страсбургского университета, координатор исследования и обучения за рубежом, профессор Филипп Турек и координатор Университета Франция-Азербайджан Шарлотто Паен посетили Институт катализа и неорганической химии имени академика М.Нагиева НАНА.
Вице-президент НАНА, директор института, академик Дильгам Тагиев проинформировал гостей о деятельности руководимого им научного учреждения и достигнутых успехах.
На встрече состоялся обмен мнениями по расширению научных связей между институтом Страсбургского университета и Университетом Франция-Азербайджан, обмену учеными и исследователями в сферах, представляющих взаимный интерес, а также реализации совместных проектов.