AMEA-nın Ümumi yığıncağında elmi nailiyyətlər sərgisi təşkil olunub
Aprelin 28-də Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının 2016-cı ildəki elmi və elmi-təşkilati fəaliyyətinə həsr olunmuş illik Ümumi yığıncaq keçirilib.
Yığıncaqda Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının rəhbəri, akademik Ramiz Mehdiyev, Prezident Administrasiyasının Humanitar siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru Fatma Abdullazadə, müxtəlif dövlət qurumlarının rəhbərləri, səlahiyyətli şəxsləri, AMEA-nın həqiqi və müxbir üzvləri, institut və digər təşkilatlarının nümayəndələri iştirak ediblər.
Öncə tədbir iştirakçıları Akademiyanın fəaliyyətini əks etdirən elmi nailiyyətlər sərgisi ilə tanış olublar.
AMEA-nın institut və təşkilatları, regional bölmə və elmi mərkəzləri, eləcə də Rəyasət Heyəti üçün ayrılmış guşələrdə Azərbaycan, rus və ingilis dillərində müxtəlif nəşrlər, Akademiyanın Yüksək Texnologiyalar Parkında istehsal olunan yeni məhsullar nümayiş etdirilib. Pavilyonlarda quraşdırılmış monitorlarda institut və təşkilatların fəaliyyətini əks etdirən videoçarxlar təqdim olunub.
Sərgini ziyarət edən qonaqlara Akademiyanın elmi müəssisələrində aparılan tədqiqatlar, həyata keçirilən innovativ layihələr, əldə olunan elmi nəticələr, beynəlxalq əməkdaşlıq əlaqələri, o cümlədən elmi əsər və kitablar, jurnal və bukletlər haqqında ətraflı məlumat verilib.

General Meeting devoted to the scientific and scientific-organizational activities of the Presidium of the Azerbaijan National Academy of Sciences for 2016 was held on April 28.
Head of the Administration of the President of the Republic of Azerbaijan, Academician Ramiz Mehdiyev, Head of the Department for Humanitarian Policy of the Presidential Administration, Doctor of Physical and Mathematical Sciences Fatma Abdullazadeh, heads and plenipotentiaries of various state organizations, full members and corresponding members of ANAS, representatives of the institutes and Other organizations of the Academy.
First of all the meeting participants familiarized themselves with the exhibition of scientific achievements, reflecting the activity of ANAS.
On the stands allocated to institutions and agencies, regional offices and research centers, as well as for the Presidium of ANAS were presented various publications in Azerbaijani, Russian and English languages, the new products, which are produced in the Park of High Technologies Academy.
On the monitors were demonstrated videos that reflect the activities of scientific institutions and organizations.
Visitors who visited the exhibition received detailed information on research conducted in scientific institutions of the Academy, implemented innovative projects, scientific results obtained, including international cooperation, scientific publications and books, magazines and booklets.