"Magistr-2017" müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılıb
AMEA Rəyasət Heyətinin mayın 24-də keçirilən iclasında AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadə "Magistr-2017" müsabiqəsinin qaliblərinə mükafatları təqdim edib.
AMEA prezidentinin 23 yanvar 2017-ci il tarixli sərəncamına əsasən Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının magistraturasında təhsil alan tələbələr arasında “Magistr-2017” müsabiqəsi keçirilib. Müsabiqədə iştirak etmək məqsədilə AMEA-nın 45 magistrantı sənədlərini AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və Təhsil İdarəsinə təqdim edib.
Təqdim edilən sənədlərin təhlili AMEA prezidentinin 27 aprel 2017-ci il tarixli sərəncamı ilə yaradılmış Ekspert Komissiyası tərəfindən həyata keçirilib. Komissiya bir sıra meyarları, o cümlədən tələbələrin magistraturaya qəbul imtahanında topladığı balları, onların imtahan sessiyalarında qazandıqları ümumi orta müvəffəqiyyət göstəricilərini, yerli və xarici jurnallarda nəşr olunmuş elmi məqalələrini, təcrübəkeçməni, konfrans  və ictimai tədbirlərdə iştirakını nəzərə alıb.
Ekspert Komissiyası müsabiqə iştirakçılarının əldə etdikləri nəticələri qiymətləndirərək yekun rəy hazırlayıb və AMEA-nın prezidentinə təqdim edib.
AMEA prezidentinin 16 may 2017-ci il tarixli sərəncamına əsasən “Magistr-2017” müsabiqəsinin nəticələrinə görə 8 nəfər magistrant müvafiq yerlər üzrə mükafatlandırılıb.

24 мая на заседании Президиума Национальной Академии Наук Азербайджанапрезидент НАНА, академик Акиф Ализаде вручил награды победителям конкурса «Магистр-2017».
Согласно распоряжению президента НАНА от 23 января 2017 года, между студентами, обучающимися в магистратуре Академии, был проведен конкурс«Магистр-2017». Для участия в конкурсе 45 магистрантов предоставили свои документы Управлению науки и образования аппарата Президиума НАНА.
Анализ представленных документов был проведен Экспертной комиссией, которая была создана распоряжением президента НАНА от 27 апреля 2017 года. Комиссией были учтены такие критерии, как балы, набранные студентами при поступлении в магистратуру, общие средние показатели успешности, выявленные на экзаменационных сессиях, научные статьи, опубликованные в отечественных и зарубежных журналах, прохождение практики, участие на конференциях и общественных мероприятиях и т.д.
Оценив результаты, полученные участниками конкурса, Экспертная комиссия подготовила итоговый отчет и предоставила его президенту НАНА.
Согласно распоряжению президента НАНА от 16 мая 2017 года, по итогам конкурса «Магистр-2017»награды были удостоены 8 магистрантов.