Alimlər Evinin direktoru Ümumdünya Elm Festivalının açılış mərasimində iştirak edib
AMEA-nın Alimlər Evinin direktoru, tarix üzrə fəlsəfə doktoru Nuridə Quliyeva Ümumdünya Elm Festivalının açılış mərasimində iştirak edib. Tədbir dünya üzrə elmi innovasiyaların ən böyük mərkəzlərindən olan ABŞ-ın Nyu-York şəhərində keçirilib. Elm Festivalında ən son elmi innovasiyalar, yeni ixtiralar, yüksək texnologiyalar, elmi və bədii təqdimatlar yer alıb.
Tədbir çərçivəsində Nyu-Yorkun Time Square, Brooklin Bridge Park, NYU Kimmel Center, NYU Global center, Gerald W Lynch Theater, American Museum of Natural History, Columbia University kimi məkanlarında elmi-innovativ mövzularda tədbirlər keçirilib.
Ümumdünya Elm Festivalının direktoru Yudit Koks və baş meneceri Debra Nirin iştirakı ilə təşkil olunmuş görüşdə gələcəyə dair proqnozlar, həyata keçirilməsi nəzərdə tutulan layihələr və innovativ həllərə dair geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Y.Koks Elm Festivalının 2018-ci ildə Bakıda keçirilməsinin nəzərdə tutulduğunu qeyd edərək, tədbirdə maraqlı müzakirələrin aparılacağına və mühüm nailiyyətlərin əldə olunacağına əminliyini ifadə edib.

Director of Scientists’ House attended the opening ceremony of the World Science Festival
Director of the ANAS Scientists’ House, PhD on History Nurida Guliyeva attended the opening ceremony of the World Science Festival. The event was held in one of the largest centers of scientific innovation in the world - New York. The Science Festival has been given a place to the latest scientific innovations, new inventions, high technologies, scientific and artistic presentations.
As part of the event, scientific and innovative events were held at Time Square, Brooklin Bridge Park, NYU Kimmel Center, NYU Global Center, Gerald W Lynch Theater, American Museum of Natural History, Columbia University.
By the participation of Director of the World Science Festival Judita Cox and the chief manager of Debra Nirino, the event held wide exchange of views regarding the future projections envisaged for the implementation of projects and innovative solutions.
Noting that, the Science Festival is planned to be held in Baku in 2018, J. Cox expressed confidence that interesting discussions will be held at the event and great progress has been made.