Alimlər Evinin direktoru Ümumdünya Elm Festivalının açılış mərasimində iştirak edib
AMEA-nın Alimlər Evinin direktoru, tarix üzrə fəlsəfə doktoru Nuridə Quliyeva Ümumdünya Elm Festivalının açılış mərasimində iştirak edib. Tədbir dünya üzrə elmi innovasiyaların ən böyük mərkəzlərindən olan ABŞ-ın Nyu-York şəhərində keçirilib. Elm Festivalında ən son elmi innovasiyalar, yeni ixtiralar, yüksək texnologiyalar, elmi və bədii təqdimatlar yer alıb.
Tədbir çərçivəsində Nyu-Yorkun Time Square, Brooklin Bridge Park, NYU Kimmel Center, NYU Global center, Gerald W Lynch Theater, American Museum of Natural History, Columbia University kimi məkanlarında elmi-innovativ mövzularda tədbirlər keçirilib.
Ümumdünya Elm Festivalının direktoru Yudit Koks və baş meneceri Debra Nirin iştirakı ilə təşkil olunmuş görüşdə gələcəyə dair proqnozlar, həyata keçirilməsi nəzərdə tutulan layihələr və innovativ həllərə dair geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Y.Koks Elm Festivalının 2018-ci ildə Bakıda keçirilməsinin nəzərdə tutulduğunu qeyd edərək, tədbirdə maraqlı müzakirələrin aparılacağına və mühüm nailiyyətlərin əldə olunacağına əminliyini ifadə edib.

Директор Дома ученых принял участие в церемонии открытия Всемирного фестиваля науки
Директор Дома ученых НАНА, доктор философии по истории Нурида Гулиева приняла участие в церемонии открытия Всемирного фестиваля науки. Мероприятие состоялось в одном из крупнейших центров научных инноваций мира - Нью-Йорке. В Фестивале науки было отведено место самым последним научным инновациям, новым изобретениям, высоким технологиям, научным и художественным презентациям.
В рамках мероприятия были проведены научно-инновационные мероприятия в Time Square, Brooklin Bridge Park, NYU Kimmel Center, NYU Global center, Gerald W Lynch Theater, American Museum of Natural History, Columbia University.
В мероприятии с участием директора Всемирного фестиваля науки Юдита Кокса и главного менеджера Дебры Нирино был проведен широкий обмен мнениями касательно прогнозов будущего, предусмотренных для осуществления проектов, инновационных решений.
Отметив, что проведение Фестиваля науки в 2018 году планируется в Баку, Ю.Кокс выразил уверенность в том, что на мероприятии будут проведены интересные обсуждения и достигнуты большие успехи.