AMEA-nın ilk magistrlarının dissertasiya işlərinin müdafiəsi olub
AMEA-nın Fizika İnstitutunda 2015-2016-cı il tədris ilində qəbul olunmuş magistrların dissertasiya işlərinin müdafiəsi olub.  Professor Şakir Nağıyevin rəhbərlik etdiyi Müdafiə Şurasına fizika-riyaziyyat elmləri doktorları Abasət İsayev, Baxşəli Quliyev, fizika üzrə elmlər doktoru İlham Soltanov, fizika üzrə fəlsəfə doktorları  Fərhad Xəlil-zadə və Bəhram Mehdiyev daxil idilər.
“Nəzəri və riyazi fizika” ixtisaslaşması üzrə  magistrların müdafiəsində Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinin akademik-katibi, institutun direktoru, akademik Nazim Məmmədov, bu müəssisənin elmi işlər üzrə direktor müavini, akademik Cavad Abdinov, AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və Təhsil İdarəsinin (ETİ) rəisi, AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqov və ETİ-nin Magistratura şöbəsinin rəisi, texnika üzrə fəlsəfə doktoru Hüseyn Hüseynov iştirak ediblər.
Bəhruz Süleymanlı və Nurlan Abbaslı elmi rəhbərləri akademik Ənvər Nəhmədov və fizika-riyaziyyat elmləri doktoru Şakir Nağıyevin rəhbərliyi ilə dissertasiya işlərini müvəffəqiyyətlə müdafiə ediblər.

Defense of first magistrates of ANAS was carried out at the Institute of Physics. Defense Council chaired by Professor Shakir Naghiyev included – Doctors of Mathematics-Physics Abasat Isyaev, Bakhshali Guliyev, Dr. Physics Ilham Soltanov, Ph.D in Physics Farhad Khalil-zadeh and Bahram Mehdiyev.
Master defense in “Theoretical and Mathematical Physics" specialization was observed by Academician-Secretary of the Department of Physical and Mathematical Sciences, institute’s institute, Academic Nazim Mammadov, institute’s Deputy Director for Scientific Affairs Academic Javad Abdinov, head of Science and Education Office of the Presidium ANAS, corresponding member Aminagha Sadigov, head of Magistracy Department of the same office, Ph.D in Engineering Huseyn Huseynov.
Bahruz Suleymanli and Nurlan Abbasli have successfully defended their thesis works under guidance of supervisors – Academic Anvar Nahmadov and Dr. Physics-Math Shakir Naghiyev.