Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin mətbu orqanı olan “Elm” qəzetinin növbəti sayı 29 sentyabr 2017-ci il tarixində işıq üzü görüb.
Qəzetdə Xəzər dənizinin Azərbaycan sektorunda “Azəri”, “Çıraq” yataqlarının və “Günəşli” yatağının dərinlikdə yerləşən hissəsinin birgə işlənməsi və neft hasilatının pay bölgüsü haqqında düzəliş edilmiş və yenidən tərtib olunmuş Sazişin imzalanma mərasimi, AMEA Rəyasət Heyətinin 22 sentyabr tarixli iclası, AMEA-nın yeni istifadəyə verilmiş “Qonaq Evi”nin açılışı, AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkının Ekspertlər Şurasının, Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin büro iclası, həmçinin professor Qəzənfər Paşayevin 80 illik yubileyinə həsr olunan tədbir və yeni nəşrlər haqqında materiallar işıqlandırılıb.
Bundan əlavə, yeni sayda "Elmdə yeni yollar açan alim", "Həyata doğru", "İnnovativ ideyalardan uğurlu biznesə", "Yüzilliklərin yetirdiyi böyük dühalar, yaxud ideya qurbanları" adlı məqalələr və digər məlumatlarla tanış olmaq olar.

The next issue of the Elm newspaper, the press body of the Presidium of the Azerbaijan National Academy of Sciences, has been released on September 29, 2017.
New issue of the newspaper includes signing ceremony of the Agreement, which was revised on the joint development of the Azeri, Chirag and deepwater part of the Gunashli field in the Azerbaijani sector of the Caspian Sea, the meeting of the ANAS Presidium on September 22, the opening of the newly-opened "Guest House", the Bureau of Experts of the ANAS High Technology Park, the Bureau of Biological and Medical Sciences, as well as the events dedicated to the 80th jubilee of Professor Gazanfar Pashayev and new publications.
In addition, you can read about a new series of articles titled "A scientist who opens new ways in science", "Towards Life", "Innovative Ideas to Successful Business".