Akademik Rasim Əliquliyev: “Bu gün Vətənini, dövlətini sevən hər bir vətəndaş İlham Əliyev cənablarına səs verəcək”
AMEA-nın akademik-katibi, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev Azərbaycan Respublikasının prezidentliyinə namizəd cənab İlham Əliyevin təbliğat-təşviqat kampaniyasında fəal iştirak edir.
11 aprel 2018-ci il tarixində keçiriləcək Prezident seçkilərində Yeni Azərbaycan Partiyası tərəfindən Azərbaycan Respublikasının Prezidentliyinə namizədliyi irəli sürülmüş cənab İlham Əliyevin təbliğat-təşviqat kampaniyası uğurla davam etdirilir. Kampaniya çərçivəsində növbəti görüş “Neft Daşları” qəsəbəsinin seçiciləri ilə keçirilib. Görüşdə akademik Rasim Əliquliyev, eləcə də, YAP Pirallahı rayon təşkilatının sədri, YAP Mərkəzi Seçki Qərargahının Pirallahı rayon şöbəsinin sədri Hikmət Şikarov, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin rektoru, iqtisad elmləri doktoru, professor Ədalət Muradov, Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Bəxtiyar Allahverdiyev, Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Vahid Quliyev iştirak ediblər.
Seçicilərin görüşünə gələn təbliğat-təşviqat kampaniyasının üzvləri əvvəlcə Neft Daşlarında Ulu Öndər Heydər Əliyevin əziz xatirəsinə ucaldılmış abidəsi önünə gül-çiçək dəstələri düzüblər. Sonra Neft Daşlarında yaradılmış Heydər Əliyev muzeyinə baxış keçirilib, möcüzələr adasının tarixini əks etdirən müxtəlif tarixi fotoşəkillərə, stendlərə nəzər salınıb.
Görüş Neft Daşlarında fəaliyyət göstərən akt zalında davam etdirilib. Görüşdə Rasim Əliquliyev çıxış edərək bildirib ki, seçicilər Prezident İlham Əliyevin xidmətləri nəticəsində son 15 ildə ölkədə gedən sürətli inkişafın uğurlu nəticələrini öz şəxsi həyatlarında hiss ediblər. “Ona görə də bu gün Vətənini, dövlətini sevən hər bir vətəndaş cənab İlham Əliyevə səs verəcək”, – deyən alim ölkə Prezidentinin əhalinin rifahının yaxşılaşdırılması istiqamətində məqsədyönlü tədbirlər gördüyünü vurğulayıb. Akademikin sözlərinə görə, ümummilli lider Heydər Əliyevin siyasi kursunu uğurla davam etdirməklə ölkəmizin beynəlxalq aləmdə nüfuzunu, iqtisadi və siyasi mövqeyini daha da möhkəmləndirən cənab İlham Əliyev hər bir vədini konkret əməli işi ilə təsdiqləməklə xalqın ona olan inamını, etimadını daha da artırmışdır.

Академик Расим Алигулиев: «На сегодняшний день каждый гражданин, который любит свою страну, проголосует за Ильхама Алиева»
Академик-секретарь НАНА, директор Института информационных технологий НАНА, академик Расим Алигулиев  активно участвует в агитационно-пропагандистской кампании кандидата в президенты Азербайджанской Республики Ильхама Алиева.
Успешно продолжается агитационно-пропагандистская кампания кандидата на пост президента Азербайджанской Республики от партии «Ени Азербайджан» (ПЕА) Ильхама Алиева. Очередная встреча в рамках кампании состоялась с избирателями поселка Нефтяных Камней. На встрече приняли участие академик Расим Алигулиев, а также председатель областной организации Пираллахинского района ПЕА, председатель Пираллахинского районного отделения Центрального избирательного бюро ПЕА Хикмят Щикаров, ректор Азербайджанского государственного экономического университета, доктор экономических наук, профессор Адалят Мурадов, национальные герои Азербайджана Бахтияр Аллахвердиев и Вахид Гулиев.
Члены агитационно-пропагандистской кампании возложили цветы к памятнику общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева, расположенного в Нефтяных камнях. Затем члены кампании ознакомились с Музеем Гейдара Алиева, который создан в Нефтяных камнях, и изучили различные исторические фотографии, фотостенды, на которых отражена история острова чудес.
Встреча была продолжена в актовом зале Нефтяных Камней. На встрече Расим Алигулиев подчеркнул, что избиратели ощутили на себе благополучное развитие страны за последние 15 лет благодаря успешной деятельности президента Ильхама Алиева. «Поэтому, на сегодняшний день каждый, кто любит свою родину, свое государство, проголосует за Ильхама Алиева», - отметил ученый. Он подчеркнул, что Президент страны предпринимает целенаправленные меры по улучшению благосостояния населения. Академик довел до сведения, что г-н Ильхам Алиев успешно продолжив политический курс общенационального лидера Гейдара Алиева, еще больше укрепил авторитет страны, ее экономическое и политическое положение на международной арене. Президент подтвердил свои обещания конкретными действиями, таким образом еще больше укрепил свое доверие среди народа.