Akademik Rasim Əliquliyev Qaradağ rayonunun seçiciləri ilə görüşdə iştirak edib
AMEA-nın akademik-katibi, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev seçiciləri İlham Əliyevə səs verməyə çağırıb
11 aprel 2018-ci il tarixində keçiriləcək Prezident seçkilərində Yeni Azərbaycan Partiyası tərəfindən Azərbaycan Respublikasının Prezidentliyinə namizədliyi irəli sürülmüş İlham Əliyevin təbliğat-təşviqat kampaniyası uğurla davam etdirilir. Kampaniya çərçivəsində növbəti görüş Qaradağ rayonu Lökbatan qəsəbəsinin Ə.C.Əmirov adına Mədəniyyət evində keçirilib.
Görüşdə akademik Rasim Əliquliyev, eləcə də YAP Qaradağ rayon təşkilatının sədri Aydın Hüseynov, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin rektoru, iqtisad elmləri doktoru, professor Ədalət Muradov, Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinin deputatları Eldar İbrahimov, Mixail Zabelin və digərləri iştirak ediblər.
Akademik Rasim Əliquliyev çıxış edərək ulu öndər Heydər Əliyevin Azərbaycana gəlişi ilə əsası qoyulan intibah dövrünün ölkə Prezidenti İlham Əliyev tərəfindən bu gün də uğurla davam etdirildiyini diqqətə çatdırıb. Bildirib ki, Azərbaycanın dünyada və regionda  əldə etdiyi inkişaf dövlət başçımızın uğurlu daxili və xarici siyasətinin göstəricisidir.
“Dövlət başçısının əsas məqsədi biliklər cəmiyyətini formalaşdırmaqdır”, – deyə bildirən alim bu gün Azərbaycanda aparılan siyasətin beynəlxalq qurumlar tərəfindən yüksək qiymətləndirildiyini qeyd edib.
Akademik ölkə Prezidentinin rəhbərliyi ilə Azərbaycanda yüksək texnologiyaların tətbiq olunması və ölkədə kosmik sənayenin yaradılması, bu sahədə beynəlxalq əməkdaşlığın genişləndirilməsi, respublikanın kosmik sənaye potensialının möhkəmləndirilməsi ilə bağlı məqsədyönlü tədbirlərin həyata keçirildiyini diqqətə çatdırıb.
İnstitut direktoru çıxışının sonunda bütün Azərbaycan xalqını demokratik seçkilərdə fəal iştirak etməyə və ölkə Prezidenti İlham Əliyevə səs verməyə çağırıb.

Академик Расим Алигулиев встретился с избирателями Гарадагского района
Академик-секретарь НАНА, директор Института информационных технологий НАНА, академик Расим Алигулиев призвал избирателей проголосовать за Ильхама Алиева
Успешно продолжается агитационно-пропагандистская кампания кандидата на пост президента Азербайджанской Республики от партии «Ени Азербайджан» (ПЕА) Ильхама Алиева. Очередная встреча в рамках кампании состоялась в Доме культуры имени А.Дж.Амирова в поселке Локбатан Гарадагского района.
На встрече приняли участие академик Расим Алигулиев, а также председатель областной организации Гарадагского района ПЕА Айдын Гусейнов, ректор Азербайджанского государственного экономического университета, доктор экономических наук, профессор Адалят Мурадов, депутаты Милли Меджлиса Азербайджанской Республики Эльдар Ибрагимов, Михаил Забелин и другие.
Во время своего выступления академик Расим Алигулиев отметил, что эпоха расцвета, заложенная приходом к власти общенационального лидера Гейдара Алиева, была успешно продолжена президентом Ильхамом Алиевым. Он подчеркнул, что развитие Азербайджана в мире и в регионе является показателем успешной внутренней и внешней политики главы государства.
«Основной целью главы государства является сформирование общества знаний», - отметил ученый и добавил, что проводимая в Азербайджане политика высоко ценится международными организациями.
Академик довел до сведения, что под руководством Президента страны предпринимаются целенаправленные меры по внедрению высоких технологий и созданию космической отрасли в Азербайджане, расширению международного сотрудничества в этой области и укреплению потенциала страны в области космической промышленности.
В заключение своего выступления директор института призвал азербайджанский народ принять активное участие в выборах и проголосовать за Президента Ильхама Алиева.