Akademik Rasim Əliquliyev Qaradağ rayonunun seçiciləri ilə görüşdə iştirak edib
AMEA-nın akademik-katibi, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev seçiciləri İlham Əliyevə səs verməyə çağırıb
11 aprel 2018-ci il tarixində keçiriləcək Prezident seçkilərində Yeni Azərbaycan Partiyası tərəfindən Azərbaycan Respublikasının Prezidentliyinə namizədliyi irəli sürülmüş İlham Əliyevin təbliğat-təşviqat kampaniyası uğurla davam etdirilir. Kampaniya çərçivəsində növbəti görüş Qaradağ rayonu Lökbatan qəsəbəsinin Ə.C.Əmirov adına Mədəniyyət evində keçirilib.
Görüşdə akademik Rasim Əliquliyev, eləcə də YAP Qaradağ rayon təşkilatının sədri Aydın Hüseynov, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin rektoru, iqtisad elmləri doktoru, professor Ədalət Muradov, Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinin deputatları Eldar İbrahimov, Mixail Zabelin və digərləri iştirak ediblər.
Akademik Rasim Əliquliyev çıxış edərək ulu öndər Heydər Əliyevin Azərbaycana gəlişi ilə əsası qoyulan intibah dövrünün ölkə Prezidenti İlham Əliyev tərəfindən bu gün də uğurla davam etdirildiyini diqqətə çatdırıb. Bildirib ki, Azərbaycanın dünyada və regionda  əldə etdiyi inkişaf dövlət başçımızın uğurlu daxili və xarici siyasətinin göstəricisidir.
“Dövlət başçısının əsas məqsədi biliklər cəmiyyətini formalaşdırmaqdır”, – deyə bildirən alim bu gün Azərbaycanda aparılan siyasətin beynəlxalq qurumlar tərəfindən yüksək qiymətləndirildiyini qeyd edib.
Akademik ölkə Prezidentinin rəhbərliyi ilə Azərbaycanda yüksək texnologiyaların tətbiq olunması və ölkədə kosmik sənayenin yaradılması, bu sahədə beynəlxalq əməkdaşlığın genişləndirilməsi, respublikanın kosmik sənaye potensialının möhkəmləndirilməsi ilə bağlı məqsədyönlü tədbirlərin həyata keçirildiyini diqqətə çatdırıb.
İnstitut direktoru çıxışının sonunda bütün Azərbaycan xalqını demokratik seçkilərdə fəal iştirak etməyə və ölkə Prezidenti İlham Əliyevə səs verməyə çağırıb.

Academician Rasim Alguliev participated in the meeting with voters of Garadagh district
Academician-secretary of ANAS, director of the Institute of Information Technology of ANAS, academician Rasim Alguliev called voters to vote for Mr. Ilham Aliyev.
The propaganda campaign of Mr. Ilham Aliyev, nominated by the New Azerbaijan Party for the Presidency of the Republic of Azerbaijan, is continuing in the presidential elections to be held on April 11, 2018. The next meeting within the framework of the campaign was held at the Cultural Center named after A.C.Amirov in Lokbatan settlement, Garadagh district.
Academician Rasim Alguliev, chairman of the YAP Garadagh district organization Aydin Huseynov, rector of Azerbaijan State Economic University, doctor of economics, professor Adalat Muradov, Deputies of Milli Majlis Eldar Ibrahimov, Mikhail Zabelin and others attended the meeting.
Academician Rasim Alguliev noted that the renaissance period, founded on the arrival of national leader Heydar Aliyev, was successfully continued by President Ilham Aliyev. He noted that the development of Azerbaijan in the world and in the region is an indication of the successful internal and foreign policy of our state leader.
"The main purpose of the head of state is to form a knowledge society," the scientist said, adding that the policy carried out in Azerbaijan is highly appreciated by international organizations.
Under the leadership of the President of Azerbaijan Republic, the scientist noted that the implementation of high technologies in Azerbaijan and creation of space industry in the country, expansion of international cooperation in this field, and strengthening of the space industry potential of the republic are carried out.
At the end of the speech, the director of the institute called on all the Azerbaijani people to take an active part in the democratic elections and vote for President Ilham Aliyev.