AMEA Fəlsəfə, Sosiologiya və Hüquq İnstitutunda İtaliyanın Genuya Universiteti ilə imzalanmış əməkdaşlıq memorandumu ilə bağlı “dəyirmi masa” keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə institutun direktoru, fəlsəfə üzrə elmlər doktoru İlham Məmmədzadə açaraq hazırda institutun alimləri tərəfindən aparılan tədqiqatla, elmi araşdırmaların mövzuları barədə məlumat verib, institutun şöbələrinin fəaliyyətindən söz açıb.
Genuya Universitetinin prorektoru Mişel Marsone fəaliyyət göstərdiyi ali təhsil müəssisəsinin tarixindən danışıb. Genuyada istər antik elmlərin (yunan və latın dilləri), istərsə də klassik elmlər (tarix, filologiya, fəlsəfə, hüquq) tədrisinə xüsusi yer ayrıldığını söyləyən M.Marsone bildirib ki, universitetdə fəlsəfə elmi demək olar ki, bütün aspektlərdən araşdırılır, universitetdə tələbələrə ərəb və fars dilləri öyrədilir.

“Round table” on memorandum signed with Genoa University of Italy
ANAS Institute of Philosophy, Sociology and Law held “Round table” on memorandum signed with Genoa University of Italy.
Opening the event director of the institute Dr. Philosophy Ilham Mammadzadeh informed about topics of scientific researches, and performances of departments of the institutes.
Mishel Marsone told about history of the highest school led by him. Giving special place for ancient sciences (in Greek and Latin languages), as well as the classical sciences (history, philology, philosophy, law) at the university of Genoa, M. Marsone stressed out that, philosophy is being investigated by almost all aspects at the university, students are taught Arabic and Persian languages.