Bakı Dövlət Universitetinin Geologiya fakültəsinin Faydalı qazıntılar kafedrasının müdiri, akademik Vasif Babazadə akademik Aleksandr Tvalçrelidze adına mükafatı ilə təltif olunub.
Alim bu mükafata yer elmləri doktoru Şəhla Abdullayeva, Gürcüstan Milli Elmlər Akademiyasının Geologiya İnstitutunun əməkdaşları S.Kekelia və M.Kekelia ilə birgə hazırladığı “Ada qövsləri poleosistemlərinin qızıl saxlayan sulfid yataqları, onların metallogenik xüsusiyyətləri və geodinamik inkişaf şəraiti” (2015) və “Alp dağlıq-qırışıqlıq qurşağının mərkəzi seqmentinin filiz yataqları və onların mənşəyi problemi” (2017) adlı monoqrafiyalarına görə layiq görülüb.
Mükafat azərbaycanlı və gürcüstanlı alimlərə Gürcüstan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin müvafiq qərarı ilə verilib.

Заведующий кафедрой полезных ископаемых геологического факультета Бакинского государственного университета, академик Васиф Бабазаде был удостоен награды имени академика Александра Твалчрелидзе.
Учёный получил данную награду за свои монографии «Золотосодержащие сульфидные месторождения островодужных палеосистем, их металлогенические особенности и условия геодинамического развития» (2015) и «Рудные месторождения сегмента альпийского горно-складчатого пояса, и проблемы их происхождения» (2017) подготовленные вместе с доктором наук о земле Шахлой Аблуллаевой и сотрудниками Института геологии Национальной академии наук Грузии С. Кекелиа и М. Кекелиа