Bakı Dövlət Universitetinin Geologiya fakültəsinin Faydalı qazıntılar kafedrasının müdiri, akademik Vasif Babazadə akademik Aleksandr Tvalçrelidze adına mükafatı ilə təltif olunub.
Alim bu mükafata yer elmləri doktoru Şəhla Abdullayeva, Gürcüstan Milli Elmlər Akademiyasının Geologiya İnstitutunun əməkdaşları S.Kekelia və M.Kekelia ilə birgə hazırladığı “Ada qövsləri poleosistemlərinin qızıl saxlayan sulfid yataqları, onların metallogenik xüsusiyyətləri və geodinamik inkişaf şəraiti” (2015) və “Alp dağlıq-qırışıqlıq qurşağının mərkəzi seqmentinin filiz yataqları və onların mənşəyi problemi” (2017) adlı monoqrafiyalarına görə layiq görülüb.
Mükafat azərbaycanlı və gürcüstanlı alimlərə Gürcüstan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin müvafiq qərarı ilə verilib.

Azerbaijani scientist awarded the title of academician Alexander Tvalchrelidze
Academician Vasif Babazade, Head of the Department of Mineral Resources, Faculty of Geology, Baku State University, has been awarded the title of Academician Alexander Tvalchrelidze.
The scientist deserved the award for "The gold-bearing sulfide deposits of the island arc poleosystems, their metallogenic properties and geodynamic development conditions" (2015) and “Ore deposits of the Alpine mountain-fold belt segment, and problems of their origin"(2017) monographs prepared together with Doctor of earth sciences Shahla Abdullayeva, Associate Professor of Geology Institute of the National Academy of Sciences of Georgia with S. Kekelia and M. Kekelia,.
The award was given to Azerbaijani and Georgian scientists by the relevant decision of the Presidium of the Georgian National Academy of Sciences.