AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşı beynəlxalq konfransda iştirak edib
AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun aparıcı elmi işçisi, riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Anar Rəhimov may ayının 26-dan 31-nə kimi Türkiyənin Fethiye şəhərində keçirilmiş“Tərs məsələlər: modelləşmə və simulyasiya” VII Beynəlxalq konfransında iştirak edib.
Dünyanın 30-a yaxın ölkəsindən 250 alimin iştirak etdiyi tədbirdə A.Rəhimov “İnteqral şərtlə verilmiş hiperbolik tənlik üçün bir tərs məsələnin ədədi həlli” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib. Azərbaycanlı alimin məruzəsi tədbir iştirakçıları tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb, mövzu ərafında müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, konfransın məruzələri “Thomson Reuters” Agentliyinin Science Citation Index (SCI) siyahısına daxil olan və yüksək impakt faktora malik “Inverse Problems in Science and Engineering”, “Inverse Problems”, “Journal of Inverse and Ill-Posed Problems” və “Inverse Problems and Imaging” kimi Beynəlxalq jurnalların konfransa həsr olunmuş xüsusi buraxılışlarında nəşr olunacaq.

Associate of ANAS Institute of Control Systems attended the international conference
Leading scientific worker of ANAS Institute of Control Systems PhD in math docent Anar Rahimov attended the 7th international conference“Inverse problems: modeling and simulation” held in Fethiye city, Turkey on May 26-31.
Anar Rahimov delivered a lecture on “Numerical solution of an inverse problem for hyperbolic equation with integral condition” in the conference with participation of 250 scientists of almost 30 countries of the world.
Note that, conference lectures will be published in the special editions of following International journals including “Thomson Reuters” Agency Science Citation Index list with impact factor - “Inverse Problems in Science and Engineering”, “Inverse Problems”, “Journal of Inverse and Ill-Posed Problems” və “Inverse Problems and Imaging”.