AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitunda Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinin növbəti iclası keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan bölmənin akademik-katibi, akademik Akif Hacıyevgündəlikdəki məsələlər barədə məlumat verib.
İclasda elmlər doktoru və fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktorantura və dissertanturaya qəbul haqqında qərar qəbul edilib.
Tədbirdə, həmçinin fizika üzrə fəlsəfə doktoru Rəvan Mehdiyevanın Radiasiya Problemləri İnstitutunun (RPİ) elmi işlər üzrə direktor müavini, fizika üzrə fəlsəfə doktoru İbrahim Qabulovun RPİ-nin beynəlxalq əlaqələr üzrə direktor müavini, fizika üzrə fəlsəfə doktoru Musa Nuriyevin RPİ-nin elmi katibi vəzifələrinə təsdiqi və digər cari məsələlər müzakirə edilib.

Next meeting of Department of Mathematics, Physics and Technical Scienceswas held at Institute of Management Systems
The event was opened by the secretary of the department, said Akif Hajiyev and he informed about the issues on the agenda.
Entrance rules of doctors and PhDs were discussed at the meeting and decision was made on the issue.
PhD in physics Ravan Mehdiyeva appointed to the post of deputy director on scientific problems of the Institute of Radiation Problems (IRP), PhD in physics Ibrahim Gabulov to Deputy Director of International Relations of IRP, PhD in physics Musa Nuriyev was appointed as scientific secretary.