AR Daxili İşlər Nazirliyinin Maddi Texniki Təminat Baş İdarəsinin Avomobil Təsərrüfatının rəis müavini, polis mayoru Samir Ağayev, idarənin Maliyyə hissə rəisi, polis mayoru Rəşad Əliyev və Avtonəqliyyat şöbəsinin inspektoru, polis leytenantı Elvin Xəlilovdan ibarət nümayəndə heyəti AMEA-nın Yüksək Texnologiyalar Parkında (YT Park) istehsal prosesi ilə tanış olublar.
Qonaqları YT Parkın direktoru, i.ü.f.d. Nazim Şükürov, infrastruktur üzrə direktor müavini, a.e.ü.f.d. Elxan Bayramov və strateji inkişaf üzrə direktor müavini, h.ü.f.d. Məmməd Bağırzadə müşayiət ediblər.
DİN rəsmilərinə Parkın Strateji Elmi Analitik Sınaq Mərkəzinin (SEASM) laboratoriya avadanlıqları, imkanları və göstərilən xidmətləri barədə məlumat verilib, qonalqarın sualları cavablandırılıb.
Bundan əlavə, "AMEA Təcrübə-Sənaye Zavodu" MMC-nin, o cümlədən İngiltərənin 130 illik tarixə malik “Millers Oils” şirkəti ilə akademiya arasında yaradılmış “Millers Oils Azerbaijan”ın istehsal sahəsi ilə tanış olub, hazır məhsul anbarında toplanılmış mallara baxış keçiriblər.
Qonaqlar Daxili İşlər Nazirliyinin nəzdində mövcud avtomobillərin istifadə etdikləri mühərrik yağlarına olan tələbatı ödəmək, o cümlədən idxaldan asılılığı azaltmaq üçün YT Park tərəfindən istehsal olunan müxtəlif çeşidli və üstün keyfiyyətli məhsulların alınması ilə bağlı əməkdaşlığın qurulmasının zəruriliyini vurğulayıblar.

Deputy Head of the Main Logistics Department of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Azerbaijan, Police Major Samir Agayev, head of the Financial Department, Police Major Rashad Aliyev and Inspector of the Motor Transport Department, Police Lieutenant Elvin Khalilov visited ANAS High Technology Park.
The guests were accompanied by the Director of the ANAS High Technologies Park, D.Ph. Ph.D. in Economy Nazim Shukurov, Deputy Directors - PhD in Agriculture Elkhan Bayramov and Mammad Bagirzade.
During the visit, the guests got acquainted with the production process and finished products of the WT Park. We visited the Center for Strategic Scientific and Analytical Testing, laboratories that meet modern standards, and also got acquainted with the activities of the Experimental Industrial Plant. Further, the representatives of the Ministry of Internal Affairs were informed about the details of the company “Millers Oils Azerbaijan” created in cooperation with the company “Millers Oils” and ANAS.
Employees Ministry of Internal Affairs stressed the importance of cooperation with the High Technologies Park to meet the demand for motor oils used in existing vehicles under the ministry, as well as reducing dependence on imports.