AMEA-nın Arxeologiya və Etnoqrafiya İnstitutunda “Biliyin mübadiləsi və akademik mədəniyyətlər humanitar elmlərdə, Avropa və Qara dəniz bölgəsi” layihəsində iştirak edən azərbaycanlı alimlərin 2018-ci ildəki fəaliyyətinə həsr olunan iclas keçirilib.
Avropa Komissiyasının "Horizon 2020" Maria Skladovskaya Küri proqramı tərəfindən maliyyələşdirilən layihənin Azərbaycan üzrə Milli Koordinatoru institutun şöbə müdiri, t.ü.f.d. Zaur Həsənovdur.
İclasda Z.Həsənov qeyd edib ki, layihədə AMEA-nın Arxeologiya və Etnoqrafiya, eləcə də Tarix institutlarından ümumilikdə 11 alim iştirak edir. O, 2018-ci il ərzində layihə çərçivəsində AMEA əməkdaşlarının elmi ezamiyyətdə olduqlarını, Yunanıstan, Bolqarıstan və Gürcüstanda keçirilən 6 beynəlxalq elmi konfransda iştirak etdiklərini, tədqiqatlar apardıqlarını və məqalələr nəşr etdirdiklərini söyləyib.

Institute of Archeology and Ethnography held a meeting devoted to the results of the international project for 2018
ANAS Institute of Archeology and Ethnography held a meeting devoted to the activities of scientists, has participated in the "Bilateral exchanges and academic cultures in the humanities, the European and Black Sea region" project for 2018.
The national coordinator for the project in Azerbaijan is the head of the Department of the Institute, Ph.D. in History Zaur Hasanov. He noted that, 11 scientists from ANAS Institute of Archeology and Ethnography and Institute of History are participating in the project. He spoke about the scientific missions of scientists in the project.