AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkı (YT Park) burada istehsal olunan məhsulların satışı ilə bağlı aqressiv marketinq siyasəti həyata keçirir. Bununla bağlı YT Park “Azərsu” ASC, “AzərEnerji”ASC, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, BP şirkəti, Energetika Nazirliyi və digər qurumlarla görüşlər keçirib. Aqressiv marketinq siyasətinin davamı olaraq fevralın 13-də YT Parkın rəhbərliyi “Azərişıq” ASC-nin nümayəndələri ilə görüşüb.
Görüşdə YT Parkın direktoru, i.ü.f.d. Nazim Şükürov, infrastruktur üzrə direktor müavini, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Elxan Bayramov, strateji inkişaf üzrə direktor müavini Məmməd Bağırzadə, “Azərişıq” ASC-nin Texniki Departamentinin direktoru Qədir İsmayılov və Texniki Departament direktorunun birinci müavini Vüsal Qənbərov iştirak ediblər.
Əvvəlcə N.Şükürov rəhbərlik etdiyi qurumun fəaliyyətindən, burada istehsal olunan məhsullardan və həyata keçirilən innovativ layihələrdən danışıb. Bildirib ki, Prezident İlham Əliyevin “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası (AMEA) Yüksək Texnologiyalar Parkının yaradılması haqqında” 2016-cı il 8 noyabr tarixli müvafiq Sərəncamından irəli gələn məsələlərdən biri də YT Parkda istehsal olunan məhsulların dövlət əsaslı sifarişlə satın alınmasıdır.
Direktor YT Parkın iqtisadiyyatın davamlı inkişafına və rəqabət qabiliyyətinin artırılmasına, müasir elmi və texnoloji nailiyyətlərə əsaslanan innovasiya və yüksək texnologiya sahələrinin genişləndirilməsinə xidmət etdiyini diqqətə çatdırıb.
Daha sonra N.Şükürov “Azərişıq” ASC-nin nümayəndə heyətini YT Parkın strukturu ilə yaxından tanışlıq məqsədilə rəhbərlik etdiyi müəssisəyə dəvət edib.
Q.İsmayılov isə öz növbəsində YT Parkın fəaliyyətini yüksək qiymətləndirərək, təmsil etdiyi qurumun bu müəssisə ilə innovativ layihələrin həyata keçirilməsində və milli məhsullara üstünlük verilməsində maraqlı olduğunu bildirib.
Görüşdə yağ və sürtkü məhsullarının istehlakı ilə bağlı “Azərişıq” ASC-nin həcmi dəqiqləşdirilib, alqı-satqı və kommersiya müqaviləsinin bağlanması və digər müvafiq işlərin həyata keçirilməsi üçün razılıq əldə olunub.
Sonda YT Park ilə “Azərişıq” ASC arasında əməkdaşlıq perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb, birgə layihələrin həyata keçirilməsinin hər iki qurumun inkişafına müsbət təsir edəcəyi vurğulanıb.

ANAS High Technologies Park will cooperate with Azerishig OJSC conducts aggressive marketing in connection with the sale of products manufactured here. As part of this work, the Park management held a meetings with representatives of “Azersu OJSC”, “AzerEnergy” OJSC, the Ministry of Ecology and Natural Resources, BP Company, the Ministry of Energy and also was held a meeting with the Azerishig representative on February 13.
At the meeting, Director of ANAS High Technologies Park, PhD.in Economy Nazim Shukurov spoke about the activities of the organization, the products are produced there and implemented innovative projects. He noted that, one of the tasks which arising from the Order of AR President Ilham Aliyev dated November 8, 2016 on the creation of ANAS High Technologies Park is the sale of products by state order.
He noted that, the main activities are to increase state support in such areas as sustainable development of the economy and increase its competitiveness, expanding areas of modern scientific and technological innovation and high technology.
A representative of “Azerishig” OJSC Gadir Ismailov highly appreciated the activities of the Park. He said that, the organization is interested in the joint implementation of innovative projects and the promotion of national products. At the meeting, was determined the volume of consumption of oils and lubricants using at “Azerishig OJSC, an agreement was also reached on the conclusion of a commercial contract and other relevant works.