Azərbaycanlı alim beynəlxalq seminarda məruzə ilə çıxış edib
Radiasiya Problemləri İnstitutunun laboratoriya rəhbəri, AMEA-nın müxbir üzvü İslam Mustafayev Moldovanın paytaxtı Kişinyov şəhərində “Ətraf mühit və sağlamlıq” mövzusunda keçirilən seminarda iştirak edib.
BMT-nin Ətraf Mühit Proqramı çərçivəsində baş tutan seminara Avropa İqtisadi Komissiyasının ekspertləri, Azərbaycan, Moldova və Gürcüstanın ətraf mühit və səhiyyə nazirlikləri, habelə elm və təhsil sahəsindən 50-yə yaxın nümayəndə qatılıb.
Tədbirdə məruzə ilə çıxış edən İ.Mustafayev 2018-ci ildə ölkəmizdə beynəlxalq təşkilatlar tərəfindən həyata keçirilən ekoloji layihələr və onların əsas nəticələri haqqında məlumat verib.
Seminarda, həmçinin müxtəlif sahələri təmsil edən nümayəndələrin 20-dən çox məruzəsi dinlənilib, ölkələr üçün ətraf mühit və səhiyyə sahəsində gələcək fəaliyyətin prioritetləri müzakirə olunub, eləcə də həm ölkə daxilində, həm də ölkələrarası əməkdaşlığın yeni istiqamətləri müəyyənləşdirilib.

Azerbaijani scientist delivered a report at a seminar in Moldova
Head of the laboratory of ANAS Institute of Radiation Problems, ANAS corresponding member Islam Mustafayev delivered a report on “Environment and Health”, held under the UN Environment Program, in Chisinau. I.Mustafayev spoke about environmental projects implemented by international organizations in our country and the main results of this activity.
The event was attended by experts of the Economic Commission for Europe, the Ministry of Environment and Health of Azerbaijan, Moldova and Georgia, as well as more than 50 representatives of science and education.
During the seminar, were delivered over 20 reports from representatives of various fields, priorities for future work in the field of environment and health were discussed.