“Gənc bioloqların qış məktəbi - 2019”un iştirakçıları AMEA-nın Dendrologiya İnstitutunu ziyarət ediblər.
Qonaqları institutun elmi işlər üzrə direktor müavini, b.ü.e.d. Zümrüd Məmmədova qarşılayaraq gənclərin cəmiyyətin aparıcı qüvvəsi olduğunu, respublikanın ictimai həyatında aktiv iştirak etdiklərini bildirib və layihənin onların elmə cəlb olunmasına töhfə verəcəyini söyləyib.
Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri, f.ü.f.d., dosent Famin Salmanov isə öz növbəsində qış məktəbinin AMEA-nın Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinə daxil olan institutların gənc alim və mütəxəssislərinin, eləcə də respublikanın ümumtəhsil müəssisələrinin gənc bioloqlarının elmi biliklərinin təkmilləşdirilməsinə, həmçinin onların gələcək fəaliyyətlərinin istiqamətləndirilməsinə xidmət etdiyini bildirib.
Daha sonra gənclər müəssisənin yeni texnologiyalarla təchiz edilmiş laboratoriyaları ilə tanış olub, institutun nadir ekzotik və endemik bitkiləri, bitki biomüxtəlifliyi barədə məlumat alıblar.

The participants of the “Winter School of Young Biologists 2019” visited ANAS Dendrology Institute
At the meeting, Deputy Director of the Institute, PhD in Biology Zumrud Mammadova noted that, young people are the driving force of society, and that the project will contribute to science.
The chairman of ANAS Council of Young Scientists and Specialists, Ph.D. Physics, associate professor Famin Salmanov, in their turn, is interested in improving the scientific knowledge of the young scientists and specialists of the institutes included in the Department of Biology and Medical Sciences of the ANAS as well as young biologists of general education institutions of the republic, and that he is guiding his future activities.
In turn, the chairman of the Council of Young Scientists and Specialists, Ph.D. Physics, associate professor Famin Salmanov noted that, the school will play a role in improving the scientific knowledge of young biologists and specialists, as well as in the direction of their future scientific activities.
Next, school participants familiarized with scientific laboratories equipped with new technologies, and were informed about biodiversity.