Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun alimlərinin elmi əsərləri nümayiş olunur
AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun (MBBİ) təşkilatçılığı ilə müəssisənin əməkdaşlarının elmi əsərlərindən ibarət sərgi təşkil olunub.
Elm Gününə həsr olunan sərgidə AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik İradə HüseynovaBiologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin akademik-katibi, akademik Əhliman Əmiraslanov, Botanika İnstitutunun direktoru, akademik Validə ƏlizadəFiziologiya İnstitutunun direktoru, b.e.d. Ulduz Həşimova iştirak ediblər.
Mərkəzi Elmi Kitabxanada baş tutan sərgini Ə.Əmiraslanov açaraq MBBİ-nin alimlərinin əməyini yüksək qiymətləndirib, onların əsərlərinin impakt faktorlu jurnallarda çap edilməsinin elmin inkişafının bariz nümunəsi olduğunu deyib.
Sərgi barədə məlumat verən akademik İradə Hüseynova bildirib ki, burada dünya şöhrətli alim, akademik Cəlal Əliyevin zəngin elmi irsini əks etdirən seçilmiş əsərləri, o cümlədən alimin tələbələrinin yüksək impakt faktora malik nüfuzlu xarici jurnallarda nəşr olunmuş elmi əsərləri, məqalələri, kitabları, monoqrafiyaları nümayiş etdirilir.

The works of the scientists of the Institute of Molecular Biology and Biotechnology are demonstrated
The Institute of Molecular Biology and Biotechnology of ANAS organized an exhibition of works of the employees of the Institute.
Vice President of ANAS, director of the Institute academician Irada Huseynova, Academician-Secretary of the Division of Biological and Medical Sciences, academician Ahliman Amiraslanov, director of the Institute of Botany, academician Valida Alizadeh and director of the Institute of Physiology Ulduza Hashimova attended  the event.
Opening the exhibition at the Central Scientific Library, Amiraslanov highly appreciated the work of the scientists of the Academy of Sciences.