Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun alimlərinin elmi əsərləri nümayiş olunur
AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun (MBBİ) təşkilatçılığı ilə müəssisənin əməkdaşlarının elmi əsərlərindən ibarət sərgi təşkil olunub.
Elm Gününə həsr olunan sərgidə AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik İradə HüseynovaBiologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin akademik-katibi, akademik Əhliman Əmiraslanov, Botanika İnstitutunun direktoru, akademik Validə ƏlizadəFiziologiya İnstitutunun direktoru, b.e.d. Ulduz Həşimova iştirak ediblər.
Mərkəzi Elmi Kitabxanada baş tutan sərgini Ə.Əmiraslanov açaraq MBBİ-nin alimlərinin əməyini yüksək qiymətləndirib, onların əsərlərinin impakt faktorlu jurnallarda çap edilməsinin elmin inkişafının bariz nümunəsi olduğunu deyib.
Sərgi barədə məlumat verən akademik İradə Hüseynova bildirib ki, burada dünya şöhrətli alim, akademik Cəlal Əliyevin zəngin elmi irsini əks etdirən seçilmiş əsərləri, o cümlədən alimin tələbələrinin yüksək impakt faktora malik nüfuzlu xarici jurnallarda nəşr olunmuş elmi əsərləri, məqalələri, kitabları, monoqrafiyaları nümayiş etdirilir.

Организована выставка научных работ ученых Института молекулярной биологии и биотехнологии
Институт молекулярной биологии и биотехнологии Национальной Академии Наук Азербайджана организовал выставку научных работ сотрудников в Центральной научной библиотеке.
Здесь приняли участие вице-президент НАНА, директор института, академик Ирада Гусейнова, академик-секретарь Отделения биологических и медицинских наук, академик Ахлиман Амирасланов, директор Института ботаники, академик Валида Ализаде и директор Института физиологии, д.б.н. Улдуз Гашимова.
А. Амирасланов высоко оценил труд ученых отделения и отметил, что публикация их работ в престижных журналах является ярким примером развития науки.
В свою очередь, говоря о выставке академик Ирада Гусейнова отметила, что здесь продемонстрированы работы всемирно известного ученого, академика Джалала Алиева, а также научные труды, статьи, книги, монографии, в том числе научные работы студентов ученого, опубликованные в престижных зарубежных журналах.
© Вс права защищены. При использовании материалов веб-сайта ссылка на www.science.gov.az обязательна.