Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunun bir qrup əməkdaşı Elm Günü münasibətilə təltif olunub
AMEA-nın akademik Y.H.Məmmədəliyev adına Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda (NKPİ) Elm Gününə həsr olunan iclas keçirilib.
İclası AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik Dilqəm Tağıyev açaraq ölkə başçısının 9 aprel 2018-ci il tarixli Sərəncamı ilə respublikada Elm Gününün təsis edildiyini xatırladıb, elmi ictimaiyyəti peşə bayramı münasibətilə təbrik edib.
Daha sonra Azərbaycanda kimya elminin inkişafındakı xidmətlərinə görə, NKPİ-nin bir qrup əməkdaşına AMEA Kimya Elmləri Bölməsinin Fəxri fərmanı təqdim olunub.

A meeting devoted to the Day of Science was held at the Institute of Petrochemical Processes after academician Y.H.Mammadaliyev.
Vice-President of ANAS, academician Dilgam Taghiyev opened the meeting and recalling that, “Science Day” was established by the Presidential decree dated April 9, 2018, congratulated the scientific community on their professional holiday.
Then, a group of employees was awarded with diplomas of the Department of Chemical Sciences of ANAS for their contribution to the development of chemistry in Azerbaijan.