Radiasiya Problemləri İnstitutunda UETM-in nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
AMEA Radiasiya Problemləri İnstitutunda (RPİ) Ukrayna Elm və Texnologiya Mərkəzinin (UETM) nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib.
Əvvəlcə RPİ-nin direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Oqtay Səmədov rəhbərlik etdiyi müəssisənin yaranma tarixi, fəaliyyət istiqamətləri və burada əldə olunan nailiyyətlər barədə ukraynalı qonaqlara məlumat verib. O, beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlıq əlaqələrinin qurmasının əhəmiyyət kəsb etdiyini söyləyib.
Sonra çıxış edən UETM-nin nümayəndələri – Alfreda Roska və Oksana Qruşovenko təmsil etdikləri təşkilatın fəaliyyətindən danışıb, RPİ ilə əməkdaşlığın inkişafında maraqlı olduqlarını bildiriblər.
Görüşdə UETM-nin müvafiq qrant layihələrinin rəhbərləri, RPİ-nin əməkdaşları - professor Rövşən Xəlilov və biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Aygün Nəsibova layihə çərçivəsində ötən bir il ərzində görülən elmi-tədqiqat işləri barədə təqdimatla çıxış ediblər.

В Институте радиационных проблем НАНА (ИРП) состоялась встреча с делегацией Украинского научно-технического центра (УНТЦ).
Вначале директор ИРП, член-корреспондент НАНА Октай Самедов рассказал гостям об истории научного учреждения, его деятельности и достижениях. Он подчеркнул важность налаживания сотрудничества с международными организациями.
Затем представители УНТЦ - Альфредда Роска и Оксана Грушовенко рассказали о деятельности своей организации и выразили заинтересованность в развитии сотрудничества с ИРП.
В ходе встречи руководители соответствующих грантовых проектов УНТЦ, сотрудники ИРП - профессор Ровшан Халилов и кандидат биологических наук, доцент Айгюн Насибова выступили с докладами о научно-исследовательских работах, проведенных за последний год.