“Qoşa qanad: VI Fizika və lirika konfransı” çərçivəsində sərgi təşkil olunub
AMEA-nın Yüksək Texnologiyalar Parkında (YT Park) keçirilən “Qoşa qanad: VI Fizika və lirika konfransı” çərçivəsində Memarlıq və İncəsənət İnstitutu tərəfindən sərgi təşkil edilib.
Sərgidə AMEA əməkdaşlarının müxtəlif mövzularda illüstrasiyaları nümayiş olunub. Nümayiş olunan əsərlərin əksəriyyəti Memarlıq və İnşaat İnstitutunun əməkdaşları tərəfindən işlənib hazırlanıb. AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli, Memarlıq və İncəsənət İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Ərtegin Salamzadə və institutun bir qrup əməkdaşı sərgiyə baxıblar.
Sərgi iştirakçılarda böyük maraq oyadıb.
Qeyd edək ki, “Qoşa qanad: VI Fizika və lirika konfransı” AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqıNizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilib.

В рамках VI конференции «Пара крыльев: физика и лирика» организована выставка
В рамках VI конференции «Пара крыльев: физика и лирика», которая проходила в Парке высоких технологий НАНА (Парк ВТ), Институтом архитектуры и искусств НАНА была организована выставка.
На выставке демонстрировались иллюстрации сотрудников НАНА, посвященные различным темам. Большинство выставленных работ были подготовлены сотрудниками Института архитектуры и искусств. С выставкой ознакомились вице-президент НАНА, академик Иса Габиббейли, директор Института архитектуры и искусств, член-корреспондент НАНА Эртегин Саламзаде и группа сотрудников института.
Выставка вызвала у присутствующих большой интерес.
Отметим, что VI конференция «Пара крыльев: физика и лирика» прошла при совместной организационной поддержке Союза свободных профсоюзов НАНА и Института литературы имени Низами Гянджеви.