“Qoşa qanad: VI Fizika və lirika konfransı” çərçivəsində sərgi təşkil olunub
AMEA-nın Yüksək Texnologiyalar Parkında (YT Park) keçirilən “Qoşa qanad: VI Fizika və lirika konfransı” çərçivəsində Memarlıq və İncəsənət İnstitutu tərəfindən sərgi təşkil edilib.
Sərgidə AMEA əməkdaşlarının müxtəlif mövzularda illüstrasiyaları nümayiş olunub. Nümayiş olunan əsərlərin əksəriyyəti Memarlıq və İnşaat İnstitutunun əməkdaşları tərəfindən işlənib hazırlanıb. AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli, Memarlıq və İncəsənət İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Ərtegin Salamzadə və institutun bir qrup əməkdaşı sərgiyə baxıblar.
Sərgi iştirakçılarda böyük maraq oyadıb.
Qeyd edək ki, “Qoşa qanad: VI Fizika və lirika konfransı” AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqıNizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilib.

The exhibition was organized by the Institute of Architecture and Art within the framework of the "Two Winged: VI Physics and Lyric Conference" at the ANAS High Tech Park.
The illustrations of ANAS employees on various topics were demonstrated at the exhibition. The majority of the works were developed by employees of the Institute of Architecture and Art. Vice-president of ANAS, academician Isa Habibbeyli, director of the Institute of Architecture and Art, correspondent member of ANAS Ertegin Salamzadeh and a group of employees of the Institute viewed the exhibition.
The exhibition attracted great interest from the participants.
It should be noted that "Double Wing: VI Conference of Physics and Lyrics" was organized jointly by the Free Trade Union of ANAS and Institute of Literature named after Nizami Ganjavi.