Strateji Elmi Tədqiqatlar Mərkəzinin əməkdaşları Dövlət Sərhəd Xidməti tərəfindən mükafatlandırılıb
AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Strateji Elmi Tədqiqatlar Mərkəzi (SETM) bir neçə dövlət qurumu, xüsusilə AR Dövlət Sərhəd Xidməti və AR Müdafiə Nazirliyi ilə birgə layihələr həyata keçirir.
Aidiyyəti dövlət qurumlarının müvafiq rəyinə əsasən, SETM-də aparılan müdafiə və milli təhlükəsizlik təyinatlı dövlət əhəmiyyətli bir neçə elmi tədqiqat işləri üzrə son hazır nümunələrin (hərbi təyinatlı məmulatların) Azərbaycan ordusunda tətbiqi və istifadəsi məqsədəuyğun hesab edilib.
Bununla əlaqədar olaraq, hərbi sahəyə elmi tədqiqat işlərinin tətbiqi istiqamətində xidmətlərinə görə SETM-in əməkdaşları təltif ediliblər. Belə ki, Dövlət Sərhəd Xidməti rəisinin müvafiq əmrinə əsasən, SETM-in rəhbəri, siyasi elmlər üzrə elmlər doktoru Fətəli Abdullayev, SETM-in 1 nömrəli Elmi tədqiqat laboratoriyasının müdiri, fizika üzrə fəlsəfə doktoru Samir Süleymanov və həmin laboratoriyanın baş mütəxəssisi Namiq Heydərov “Azərbaycan Sərhəd Mühafizəsinin 100 illiyi (1919-2019)” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı ilə təltif ediliblər.

Employees of the Strategic Scientific Research Center awarded by the State Border Service
ANAS Presidium, Strategic Scientific Research Center has joint projects with several state bodies, in particular with the State Border Service and the Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan.
According to feedback of the state bodies, by result of a number of research projects carried out at the Strategic Scientific Research Center, that are of national importance in the field of defense and national security it was considered to apply and use the latest final produce (for military use) in the Azerbaijani army.
Accordingly, Employees of the Strategic Scientific Research Center was awarded for their merits in Integration of science and research into the military sphere.
According to the State Border Service head order, head of the Strategic Scientific Research Center, Doctor of Political Sciences Fatali Abdullayev, head of the scientific research laboratory No. 1 of the Strategic Scientific Research Center, Ph.D in Physics Samir Suleymanov and the chief specialist Namig Heydarov were awarded the jubilee medal of the Republic of Azerbaijan “100th anniversary of Azerbaijan's Border Protection (1919-2019)”.