Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü qeyd olunub
AMEA-nın akademik Y.H.Məmmədəliyev adına Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibətilə yığıncaq təşkil edilib.
Tədbirdə institutun direktoru, akademik Vaqif Abbasov bayram münasibətilə əməkdaşları təbrik edib. O, ümummilli lider Heydər Əliyevin təşəbbüsü ilə təsis edilən bu əlamətdar günün respublikamızda və xarici ölkələrdə yaşayan milyonlarla soydaşımız tərəfindən hər il ruh yüksəkliyi ilə qeyd edildiyini bildirib. Vurğulayıb ki, cari ildə də ölkəmiz ulu öndərin müəyyənləşdirdiyi siyasi kursu uğurla davam etdirən Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə bütün istiqamətlər üzrə dinamik və sürətlə inkişaf edib. Azərbaycan güclü ölkə kimi dünya miqyasında özünü təsdiqləyib və beynəlxalq aləmdə mövqelərini daha da möhkəmləndirib.
2019-cu ilin rəhbərlik etdiyi elmi müəssisə üçün uğurlu olduğunu deyən akademik V.Abbasov cari ildə ölkə başçısı tərəfindən Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunun 90 illik yubileyinin qeyd olunması ilə bağlı müvafiq sərəncamın imzalandığını xatırladıb. O, həmçinin Prezident İlham Əliyevin digər sərəncamlarına əsasən institutun bir qrup əməkdaşının fəxri adlara layiq görüldüyünü, orden və medallarla təltif edildiyini diqqətə çatdırıb.
V.Abbasov AMEA-nın 28 dekabr tarixli Ümumi iclasından irəli gələn məsələlər, gələcək sosial və elmi layihələr haqqında da məlumat verib. O, AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin akademiyanın Ümumi iclasındakı nitqindən irəli gələn vəzifələrlə bağlı fikirlərini bölüşüb.

World Azerbaijanis' Solidarity Day is celebrated at the Institute of Petrochemical Processes
Institute of Petrochemical Processes named after Academician Y.H. Mammadaliyev of ANAS held a meeting on the occasion of World Azerbaijanis’ Solidarity Day and New Year.
Director of the Institute Vagif Abbasov congratulated the staff on this occasion and noted that our country has been developing dynamically and rapidly in all directions under the leadership of President Ilham Aliyev, who has successfully continued the political course defined by the national leader this year. As a strong country, Azerbaijan has established itself at the global level and has strengthened its positions in the international arena.
Saying that 2019 was successful for the scientific institution headed by him, academician V. Abbasov recalled that this year the President signed the relevant order to mark the 90th anniversary of the Institute of Petrochemical Processes. He also noted that, according to other orders of President Ilham Aliyev, a group of employees of the Institute were awarded honorary titles and awarded with orders and medals.