Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Almaniya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Təşkilatı (GİZ) tərəfindən gender bərabərliyi üzrə təlim kursu keçirilib.
Təlim çərçivəsində gender bərabərliyinin əsas prinsip və araşdırma metodları, qadın hüquqlarının müdafiəsi, gender siyasəti, gender auditi, bu istiqamətdə milli qanunvericilik və beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlıq və digər mövzularda çıxışlar dinlənilib.
Müxtəlif dövlət qurumlarının gender məsələləri üzrə məsul şəxslərinin qatıldığı tədbirdə AMEA-nın Nəsimi adına Dilçilik İnstitutunun şöbə müdiri Sevil Zülfüqarova və Fəlsəfə İnstitutunun elmi işçisi Mahrux Nəcəfli də iştirak ediblər.

Государственным комитетом по делам семьи, женщин и детей и Организацией международного сотрудничества Германии (GIZ) проведен учебный курс по вопросам гендерного равенства.
Тренинг охватывал ключевые вопросы и методы гендерного равенства, защиты прав женщин, гендерной политики, гендерных аудитов, сотрудничества с национальным законодательством, международными организациями и др.
В мероприятии приняли участие представители различных государственных учреждений по гендерным вопросам - завотделом Института языкознания Севиль Зульфугарова и научный сотрудник Института философии Махрух Наджафли.