Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Almaniya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Təşkilatı (GİZ) tərəfindən gender bərabərliyi üzrə təlim kursu keçirilib.
Təlim çərçivəsində gender bərabərliyinin əsas prinsip və araşdırma metodları, qadın hüquqlarının müdafiəsi, gender siyasəti, gender auditi, bu istiqamətdə milli qanunvericilik və beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlıq və digər mövzularda çıxışlar dinlənilib.
Müxtəlif dövlət qurumlarının gender məsələləri üzrə məsul şəxslərinin qatıldığı tədbirdə AMEA-nın Nəsimi adına Dilçilik İnstitutunun şöbə müdiri Sevil Zülfüqarova və Fəlsəfə İnstitutunun elmi işçisi Mahrux Nəcəfli də iştirak ediblər.

The State Committee for Family, Women and Children and the German Organization for International Cooperation (GIZ) conducted a training course on gender equality.
The training covered key issues and methods of gender equality, the protection of women's rights, gender policy, gender audits, cooperation with national legislation, international organizations, etc.
The event was attended by representatives of various government agencies on gender issues - the department head of the Institute of Linguistics Sevil Zulfugarova and the researcher at the Institute of Philosophy Mahruh Najafli.