AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunun alimlərinin rəhbərlik etdiyi layihə ilə “Sabahın alimləri” IX Respublika müsabiqəsinə qatılan şagirdlər müsabiqədə qalib olublar.
Müsabiqədə institutun direktoru, biologiya üzrə elmlər doktoru, professor Ulduz Həşimova və Ekotoksikologiya laboratoriyasının baş elmi işçisi, biologiya üzrə elmlər doktoru Xədicə İsmayılovanın rəhbərliyi ilə Bakı şəhəri 132-134 nömrəli təhsil kompleksinin 11-ci sinif şagirdləri Murad Əhmədzadə və Vəli Balıyev “Sinir sisteminin növündən asılı olaraq öyrənmə və yaddaş proseslərinin eksperimental pozğunluqlarının farmakoloji korreksiyası” layihəsinə görə “Tibb və sağlamlıq” nominasiyası üzrə bürünc medalla mükafatlandırılıblar.

Проект, возглавляемый учеными института, был удостоен бронзовой медали на конкурсе
Учащиеся, принявшие участие в IX Республиканском конкурсе «Будущие ученые» с проектами, возглавляемыми  учеными Института физиологии имени академика Абдуллы Гараева НАНА, стали победителями.
На конкурсе под руководством директора научного учреждения доктора биологических наук, профессора Улдуз Гашимовой и главного научного сотрудника лаборатории экотоксикологии доктора биологических наук Хадиджи Исмайловой учащиеся 11-го класса образовательного комплекса 132-134 в Баку Мурад Ахмедзаде и Вали Балыев были награждены бронзовой медалью в номинации «Медицина и здоровье» за проект «Фармакологическая коррекция экспериментальных нарушений процессов обучения и памяти».