AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunun alimlərinin rəhbərlik etdiyi layihə ilə “Sabahın alimləri” IX Respublika müsabiqəsinə qatılan şagirdlər müsabiqədə qalib olublar.
Müsabiqədə institutun direktoru, biologiya üzrə elmlər doktoru, professor Ulduz Həşimova və Ekotoksikologiya laboratoriyasının baş elmi işçisi, biologiya üzrə elmlər doktoru Xədicə İsmayılovanın rəhbərliyi ilə Bakı şəhəri 132-134 nömrəli təhsil kompleksinin 11-ci sinif şagirdləri Murad Əhmədzadə və Vəli Balıyev “Sinir sisteminin növündən asılı olaraq öyrənmə və yaddaş proseslərinin eksperimental pozğunluqlarının farmakoloji korreksiyası” layihəsinə görə “Tibb və sağlamlıq” nominasiyası üzrə bürünc medalla mükafatlandırılıblar.

The project, led by scientists of the institute, was awarded a bronze medal in the competition
The students who took part in the IX Republican contest “Scientists of the Future” with projects led by scientists of the Institute of Physiology named after academician Abdulla Garayev of ANAS became the winners.
At the competition, under the leadership of the director of the scientific institution, Doctor of Biological Sciences Professor Ulduz Hashimova and chief researcher of the Laboratory of Ecotoxicology, Doctor of Biological Sciences Khadija Ismayilova, students of the 11th grade of the educational complex 132-134 in Baku Murad Ahmadzadeh and Vali Baliyev were awarded a bronze medal in the nomination "Medicine and health” for the project “Pharmacological correction of experimental disorders of learning and memory”.