Azərbaycan Dillər Universitetinin Filologiya və Jurnalistika fakültəsinin IV kurs tələbələri AMEA Rəyasət Heyəti aparatının İctimaiyyətlə əlaqələr, mətbuat və informasiya şöbəsində istehsalat təcrübəsinə başlayıblar.
Əvvəlcə təcrübəçi tələbələr - Şəms Səfərəliyeva, Lalə Həsənli, Qəlbinə Quliyeva, Elnurə Abdullayeva, Kənan Quliyev və onların müəllimi Nigar Qarayeva İctimaiyyətlə əlaqələr, mətbuat və informasiya şöbəsinin müdiri, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Ağahüseyn Şükürovla görüşüblər.
Görüş zamanı çıxış edən A.Şükürov bildirib ki, AMEA ölkəmizdə dövlətin elm siyasətini həyata keçirən ali elmi qurumdur.
Rəhbərlik etdiyi şöbənin strukturu və fəaliyyət istiqamətləri barədə məlumat verən A.Şükürov gənclərin diqqətinə çatdırıb ki, İctimaiyyətlə əlaqələr, mətbuat və informasiya şöbəsi AMEA prezidentinin və digər rəhbər vəzifəli şəxslərin rəsmi və işgüzar xarakterli səfər və görüşlərini ictimaiyyətə çatdırır, həmçinin akademiyanın elmi müəssisə və təşkilatlarının ictimaiyyətlə əlaqələrinin təşkilini həyata keçirir, bununla əlaqədar press-relizlər, müsahibələr hazırlayır. O, Azərbaycanda elmin təbliği istiqamətində şöbə tərəfindən "Elm" qəzetinin, "Elm və Həyat" jurnalının nəşr olunduğunu, science.az portalı və “Elm TV” İnternet televiziyasının istismarının həyata keçirildiyini söyləyib.
A.Şükürov tələbələrə təcrübə müddətində məsuliyyətli olmağı və yaradılan şəraitdən səmərəli faydalanmağı tövsiyə edib.

Студенты четвертого курса факультета филологии и журналистики Азербайджанского университета языков начали практику в Отделе по связям с общественностью, печати и информации аппарата Президиума НАНА.
Вначале студенты-практиканты Шамс Сафаралиева, Лала Гасанли, Калбина Гулиева, Эльнура Абдуллаева, Кянан Гулиев и их преподаватель Нигяр Гараева встретились с заведующим Отделом по связям с общественностью, печати и информации доктором философии по филологии Агагусейном Шукуровым.
На встрече А.Шукуров отметил, что НАНА является высшим научным учреждением, осуществляющим научную политику государства в стране.
Говоря о структуре и направлениях деятельности возглавляемого им отдела, А.Шукуров отметил, что Отдел по связям с общественностью, печати и информации информирует общественность об официальных и деловых встречах президента НАНА и других руководящих официальных лиц, а также организует связи научных учреждений и организаций Академии с общественностью, готовит пресс-релизы и интервью. Он довел до внимания, что в направлении пропаганды отечественной науки издаются газета «Элм» и журнал «Элм ве Хаят», осуществляется деятельность портала science.az и Интернет-телевидения «Элм TV».
А.Шукуров посоветовал студентам быть ответственными во время практики и использовать созданные условия.