Azərbaycan Dillər Universitetinin Filologiya və Jurnalistika fakültəsinin IV kurs tələbələri AMEA Rəyasət Heyəti aparatının İctimaiyyətlə əlaqələr, mətbuat və informasiya şöbəsində istehsalat təcrübəsinə başlayıblar.
Əvvəlcə təcrübəçi tələbələr - Şəms Səfərəliyeva, Lalə Həsənli, Qəlbinə Quliyeva, Elnurə Abdullayeva, Kənan Quliyev və onların müəllimi Nigar Qarayeva İctimaiyyətlə əlaqələr, mətbuat və informasiya şöbəsinin müdiri, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Ağahüseyn Şükürovla görüşüblər.
Görüş zamanı çıxış edən A.Şükürov bildirib ki, AMEA ölkəmizdə dövlətin elm siyasətini həyata keçirən ali elmi qurumdur.
Rəhbərlik etdiyi şöbənin strukturu və fəaliyyət istiqamətləri barədə məlumat verən A.Şükürov gənclərin diqqətinə çatdırıb ki, İctimaiyyətlə əlaqələr, mətbuat və informasiya şöbəsi AMEA prezidentinin və digər rəhbər vəzifəli şəxslərin rəsmi və işgüzar xarakterli səfər və görüşlərini ictimaiyyətə çatdırır, həmçinin akademiyanın elmi müəssisə və təşkilatlarının ictimaiyyətlə əlaqələrinin təşkilini həyata keçirir, bununla əlaqədar press-relizlər, müsahibələr hazırlayır. O, Azərbaycanda elmin təbliği istiqamətində şöbə tərəfindən "Elm" qəzetinin, "Elm və Həyat" jurnalının nəşr olunduğunu, science.az portalı və “Elm TV” İnternet televiziyasının istismarının həyata keçirildiyini söyləyib.
A.Şükürov tələbələrə təcrübə müddətində məsuliyyətli olmağı və yaradılan şəraitdən səmərəli faydalanmağı tövsiyə edib.

Students of AUL have a probation in the Public Relations, Press and Information Department
The fourth year students of the Faculty of Philology and Journalism of the Azerbaijan University of Languages began their probation in the Public Relations, Press and Information Department of the Presidium of ANAS.
In advance, the students Shams Safaraliyeva, Lala Hasanli, Galbina Guliyeva, Elnura Abdullayeva, Kanan Guliyev and their teacher Nigar Garayeva, met with Aghahuseyn Shukurov, head of the Department of Public Relations, Press and Information, Doctor of Philological sciences.
Speaking at the meeting, A.Shukurov said that ANAS is the highest scientific institution in the country pursuing the state's scientific policy.
Informing about the structure and activities of the department headed by himself, A.Shukurov brought to mind that, Public Relations, Press and Information Department informs the public of official and business meetings of the President of ANAS and other senior officials, including organizes relations of the scientific institutions and organizations of the Academy with the public, prepares press releases and interviews in this regard. Due to promote science in Azerbaijan, newspaper "Elm", journal “Science and Life", internet portal science.az and internet television “Elm TV” operates under the department, he noted.
A.Shukurov advised the students to be responsible during the probation and to take advantage of the created conditions.