AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin (ŞREM) Elmi şurasının növbəti iclası keçirilib.
İclası ŞREM-in direktoru, fizika-riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Yusif Şükürlü açaraq gündəlikdə duran məsələlər barədə məlumat verib.
Əvvəlcə mərkəzin şöbələrinin 2020-2024-cü illərdə yeni prioritet istiqamətlər üzrə tədqiqat proqramlarına dair təqdimatlar dinlənilib və Elmi şura tərəfindən təsdiqlənib.
Daha sonra qurumun elmi işlər üzrə direktor müavini, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Fərhad Əzizov çıxış edərək “AMEA-nın 2020-2025-ci illər üçün Milli İnkişaf Proqramı”ndan irəli gələn prioritet istiqamətlər və hazırlanmış Tədbirlər planı barədə məlumat verib, müvafiq qərar qəbul olunub.
İclasda, həmçinin Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin Şəki filialında 27 Mart - Elm Günü və Əbdülqəni əfəndi Nuxəvi Xalisəqarızadənin 200 illik yubileyi münasibətilə keçirilməsi planlaşdırılan seminar və elmi-praktik konfransa hazırlıq işləri müzakirə edilib.

Sheki Regional Scientific Center is going to conduct research on priority areas
The next meeting of the Scientific Council of the Sheki Regional Scientific Center of ANAS was held.
The meeting was opened by the Director of SRSC, PhD in Physics and Mathematics, Associate Professor Yusif Shukurlu.
In advance, presentations of the Centre’s departments on new priority research programs for 2020-2024 were listened and approved by the Scientific Council.
Then, Deputy Director for Science of the Institute, Doctor of Biology Farhad Azizov delivered a lecture on the priorities and plans of the activities of the ANAS for 2020-2025 and the relevant decision was made.
The meeting also discussed preparations for a seminar and scientific-practical conference on the occasion of the 27th March - Science Day and the 200th anniversary of the legendary Abdulgani afandi Nukhavi Khalisagarizadeh in Sheki Branch of Azerbaijan State Pedagogical University.