Folklor İnstitutu əməkdaşlarının onlayn iclası keçirilib
AMEA-nın Folklor İnstitutunun Folklor və yazılı ədəbiyyat şöbəsinin onlayn iclası keçirilib. Şöbənin bütün əməkdaşlarının canlı bağlantıya qoşulduğu iclası şöbə müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü Kamran Əliyev açıb, gündəlikdəki məsələləri diqqətə çatdırıb.
K.Əliyev koronavirusla mübarizədə Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyevin göstəriş və tapşırıqlarının, çıxışlarında irəli sürdüyü aktual məsələlərin əhəmiyyəti barədə məlumat verib. O, hər bir vətəndaşın qarşıya qoyulan tələblərə ciddi şəkildə əməl etməsinin zəruriliyindən bəhs edib.
Daha sonra şöbə əməkdaşlarının yeni nəşr olunmuş kitabları təqdim olunub. Professor Cəlal Qasımov müəllifi olduğu “Birinci Türkoloji qurultay: şahidlər və şəhidlər” kitabı, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Sevinc Əliyeva “Heyvanlar haqqında nağıllar və təmsillər” monoqrafiyası haqqında məlumat veriblər.
Sonra şöbə əməkdaşlarının kitablar haqqında rəyləri dinlənilib.
Onlayn iclasda, həmçinin elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktorantlar – Fidan Qasımova, Aynur İbrahimova və Aytac Abbasovanın rüblük hesabatları dinlənilib və qənaətbəxş hesab edilib.

Institute of Folklore carried out an online meeting
An online meeting of the Department of Folklore and Written Literature of the Institute of Folklore of ANAS was held. The meeting was opened by the head department, corresponding member of ANAS Kamran Aliyev, who brought all the employees of the department to the live connection and brought to the attention of the issues on the agenda.
K. Aliyev informed about the importance of the instructions and tasks of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev in the fight against coronavirus, the topical issues raised in his speeches.
Then the newly published books of the department employees were presented. Professor Jalal Gasimov's book "The First Turkological Congress: Witnesses and Martyrs" and PhD in Philology Sevinj Aliyeva provided information about the monograph "Tales and fables about animals".
Then the opinions of the department employees about the books were listened.
During the online meeting, the quarterly reports of doctoral students Fidan Gasimova, Aynur Ibrahimova and Aytaj Abbasova have been listened and considered advisable.