AMEA Rəyasət Heyəti Mərkəzi Aparatının II Xüsusi şöbəsinin iclas salonunda Birləşmiş Veteranlar Şurasının (BVŞ) növbəti iclası keçirildi.
İclasda Azad Həmkarlar İttifaqının sədr müavini, professor İsaxan Vəliyev, AMEA Rəyasət Heyəti Mərkəzi aparatının İşlər İdarəsinin sədr müavini Sərdar Əliyev və şura üzvləri iştirak edirdilər.
Tədbiri giriş sözü ilə açan BVŞ-in sədri, AMEA-nın müxbir üzvü Rafiq Qasımov AMEA Birləşmiş Veteranlar Şurasının iclasın gündəliyi haqda məlumat verdi. Bildirdi ki, 2015-ci ilin may ayının 9-da Azərbaycanda faşizm üzərində qələbənin 70 illiyi qeyd olunacaq. Bu münasibətlə AMEA RH-də müəyyən tədbirlərin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulur. R.Qasımov qeyd etdi ki, “Əmək veteranı” adının və vəsiqəsinin verilməsi gələn ilin əvvəlinə planlaşdırılır.
Sonra II Xüsusi şöbənin rəisi, BVŞ-nin sədr müavini Eldar Quliyev bildirdi ki, AMEA Rəyasət Heyətinin 07 may 2014-cü il 11/6 nömrəli qərarına əsasən AMEA-da çalışan veteranlara birdəfəlik müavinət verilməsi, veteranlara akademiya şəhərciyində yerləşən yeməkxanada fasilə vaxtı gündə bir dəfə güzəştli xidmət göstərilməsi, istirahəti və müalicəsi üçün güzəştli yollanışların verılməsi nəzərdə tutulur.
Sonra müzakirə edilən məsələlərlə bağlı irad və təkliflər irəli sürüldü, müxtəlif fikirlər səsləndirildi.

Next meeting of the Joint Council of ANAS Veterans
Conference hall of the Special Department II of ANAS Central Administration of the Presidium held next meeting of the Joint Council of ANAS Veterans.
The meeting was attended by Deputy Chairman of the Free Trade Union Isakhan Veliyev professor, deputy chairman of the General Office of ANAS Central Administration of the Presidium Sardar Aliyev and members of the council.
The event was opened by the Chairman of the Joint Council of Veterans corresponding member of ANAS Rafig Gasimov, who provided information about the issues on the agenda. It was noted that on May 9, 2015 Azerbaijan will celebrate 70th anniversary of the victory over fascism. On this occasion, the Presidium of ANAS provides for the implementation of certain activities. R.Gasimov noted that awarding the title of “Veteran of Labour” and the issuance of certificates is planned for early 2015.
Then the chief of the Special Department II, vice chairman of the Joint Council of Veterans Eldar Guliyev said that the decree №11 / 6 Presidium of ANAS on May 7, 2014 includes: providing a lump sum to the veterans and preferential service once time per day during the lunch break in the cafeteria located in the Academy campus as well as the issuance of preferential permits.