AMEA Kataliz və Qeyri-üzvi Kimya İnstitutunda Distri Lab şirkəti tərəfindən seminar təşkil olunub
Dünyanın aparıcı firmalarından hesab olunan PANalytical şirkəti və onun Azərbaycanda fəaliyyət göstərən distribüteri - Distri Lab şirkəti tərəfindən AMEA Kataliz və Qeyri-üzvi Kimya İnstitutunda seminar keçirilib.
Seminarda institutun gənc alim və mütəxəssislərilə yanaşı, AMEA-nın müxbir üzvü Məhəmməd Babanlı da iştirak edib. Şirkətin nümayəndəsi Aleksandr Mityaev tədbir iştirakçılarına spektrometriya, difraktometriya və digər bu kimi sahələrdə istifadə olunan müasir cihaz və avadanlıqlar haqqında ətraflı məlumat verib.
Tədbir iştirakçılar tərəfindən maraqla qarşılanıb.
Qeyd edək ki, şirkət nümayəndəsi instituta AMEA Kimya Elmləri Bölməsinin akademik-katibi, bu elmi qurumun direktoru, akademik Dilqəm Tağıyevin təşəbbüsü ilə dəvət olunub.

PANalytical Company, one of world's leading companies, and its distributor operating in the country Distri Lab organized seminar at the Institute of Catalysis and Inorganic Chemistry.
Along with young scientists and specialists of the Institute, attended the corresponding member of ANAS Mahammad Babanly also attended the meeting. Company spokesman Alexander Mityaev gave detailed information about spectroscopy, diffractometer and other similar areas device and equipment.
Note that, representative of the company was invited by the initiative of academic secretary of Department of Chemical Sciences of ANAS, director of the organization Dilgam Tagiyev’s initiative.