AMEA-nın birinci vitse-prezidenti, Milli Məclisin deputatı, akademik İsa Həbibbəyli Naxçıvan Muxtar Respublikası ərazisində son illərdə düşməndən azad edilərək fəth edilmiş Qızıl Qaya zirvəsində N saylı hərbi hissənin əsgərləri ilə görüşüb.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ordumuzun əldə etdiyi böyük uğurlardan bəhs edən akademik İsa Həbibbəyli əsgərlərlə hərbi vətənpərvərlik mövzusunda söhbət aparıb. Görüşdə Naxçıvan Əlahiddə Ümumqoşun Ordusunun əldə etdiyi uğurlardan da söz açılıb.
Akademik İsa Həbibbəyli eyni zamanda son illərdə işğaldan azad edilmiş Günnüt kəndində olub, buradakı əsgərlərlə görüşüb.
İsa Həbibbəyli əsgərlərin suallarına cavab verərək onlara elmi-bədii ədəbiyyatlar verib və ərzaq yardımı edib.

Академик Иса Габиббейли встретился с солдатами в Нахчыване
Первый вице-президент НАНА, депутат Милли Меджлиса, академик Иса Габиббейли встретился с солдатами войсковой части N на вершине Гызыл-Гая, освобожденной от врага и завоеванной в последние годы на территории Нахчыванской Автономной Республики.
Говоря о великих достижениях нашей армии под руководством Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева, академик Иса Габиббейли побеседовал с солдатами о военном патриотизме. На встрече также обсуждались успехи Отдельной общевойсковой армии Нахчывана.
Академик Иса Габиббейли также посетил освобожденное в последние годы село Гуннут и встретился там с солдатами.
И.Габиббейли ответил на вопросы солдат, передал им научную и художественную литературу и продовольственную помощь.