AMEA-nın birinci vitse-prezidenti, Milli Məclisin deputatı, akademik İsa Həbibbəyli Naxçıvan Muxtar Respublikası ərazisində son illərdə düşməndən azad edilərək fəth edilmiş Qızıl Qaya zirvəsində N saylı hərbi hissənin əsgərləri ilə görüşüb.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ordumuzun əldə etdiyi böyük uğurlardan bəhs edən akademik İsa Həbibbəyli əsgərlərlə hərbi vətənpərvərlik mövzusunda söhbət aparıb. Görüşdə Naxçıvan Əlahiddə Ümumqoşun Ordusunun əldə etdiyi uğurlardan da söz açılıb.
Akademik İsa Həbibbəyli eyni zamanda son illərdə işğaldan azad edilmiş Günnüt kəndində olub, buradakı əsgərlərlə görüşüb.
İsa Həbibbəyli əsgərlərin suallarına cavab verərək onlara elmi-bədii ədəbiyyatlar verib və ərzaq yardımı edib.

Academician Isa Habibbayli met with soldiers in Nakhchivan
The first vice-president of ANAS, deputy of the Milli Mejlis, academician Isa Habibbayli met with soldiers of military unit N at the top of Gizil-Gaya, liberated from the enemy and conquered in recent years on the territory of the Nakhchivan Autonomous Republic.
Speaking about the great achievements of our army under the leadership of the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, academician Isa Habibbayli talked with soldiers about military patriotism. The meeting also discussed the successes of the Separate Combined Arms Army of Nakhchivan.
Academician Isa Habibbayli also visited the village of Gunnut, liberated in recent years, and met with the soldiers there.
I.Habibbayli responded the soldiers' questions, gave them scientific and fictional literature and food aid.