İngiltərənin Kembric Universitetinin elmi işlər üzrə direktoru, Dr.Devid Mundi AMEA Fizika İnstitutunda olub.
Qonaq institutun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Nazim Məmmədovla görüşüb.
Görüş çərçivəsində Fizika İnstitutu ilə Kembric Universiteti arasında birgə elmi layihələrin həyata keçirilməsi, müasir standartlara cavab verən maddi-texniki bazanın yaradılması, kadr hazırlığı və uzunmüddətli elmi mübadilələrin aparılması məsələləri müzakirə edilib.
D.Mundi institutun İnnovasiya sektorunda fəaliyyət göstərən “Keçirici Elektron Mikroskopiyası” (Transmission Electron Microscopy-TEM), EPR (Elektron Paramaqnit Rezonansı), AFM (Atom Qüvvət Mikroskopu) və digər cihazlarla da yaxından tanış olub. İnstitutun gənc alimlərinin elmi fəaliyyətləri ilə də maraqlanan qonaq elmi müəssisədə yaradılmış şəraiti yüksək qiymətləndirib.
Görüşdə elmi müəssisənin elmi işlər üzrə direktor müavini, akademik Cavad Abdinov, innovasiya və transfer üzrə direktor müavini, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru Ayaz Bayramov, İnnovasiya sektorunun rəhbəri, professor Emil Hüseynov və başqaları da iştirak ediblər.

Director at the Cambridge University on scientific affairs Dr.Devid Mundi visited Institute of Physics.
The guest met with corresponding member of ANAS, director of the institute Nazim Mammadov.
The meeting discussed implementation of joint scientific projects, creation of modern material and technical base, personnel training and long-term scientific exchanges between the Institute of Physics and the University of Cambridge.
Dr.Mundi got acquainted with “Transmission Electron Microscopy” EPR, Electron Paramagnetic Resonance, Atomic Force Microscopy and other devices at Innovation sector of the Institute. He also highly appreciated the work of the institute.
Deputy director of the scientific affairs of the institute, academic Javad Abdinov, Deputy Director on innovation and transfer, Dr in Physics and Mathematics Ayaz Bayramov, Head of Innovation sector, Professor Emil Huseynov and others participated at the meeting.