Koreya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyinin (KOİCA) Azərbaycan Respublikasındakı Nümayəndəliyi 31 iyul 2015-ci il tarixindən 29 iyul 2016-cı il (12 ay) tarixinədək Koreyanın SunKyunKwan Universitetində təşkil olunacaq Magistratura üzrə təqaüd proqramı elan edir.
Sözügedən proqram haqqında ətraflı məlumatı və ərizə formalarını (KOİCA)-nın rəsmi saytından (www.training.koica.go.kr, www.koica.go.kr) əldə etmək olar.
Qeyd edək ki, proqramda iştirak etmək istəyən AMEA-nın elmi müəssisə və digər təşkilatlarının əməkdaşları təqdim olunmuş ərizə formalarını və digər lazımi sənədləri 16 mart 2015-ci il tarixinədək AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və Təhsil İdarəsinə təqdim etməlidirlər.
Təqaüd proqramı ilə bağlı əlavə məlumat almaq üçün AMEA-nın Elm və Təhsil İdarəsinə müraciət etmək olar.

Представительство Корейского агентства международного сотрудничества (КОЙКА) в Азербайджанской Республике объявляет программу по предоставлению стипендий для обучения в магистратуре, которая будет организована в Университете Сун Кюн Кван (Корея) с 31 июля 2015 года по 29 июль 2016 года (12 месяцев).
Подробную информацию об этой программе, а также форму заявки можно получить на сайте КОЙКА(www.training.koica.go.kr,www.koica.go.kr).
Отметим, что сотрудники научных учреждений и других организаций НАНА, желающие принять участие в программе, могут представить формы заявки и другие необходимые документы в Управление науки и образования аппарата Президиума НАНА до 16 марта 2015 года.
Подробную информацию о стипендиальной программе можно получить в Управлении науки и образования НАНА.