AMEA Aqrar Elmlər Bölməsinin rəhbərliyi Türkiyəli qonaqlarla görüşüb
3 iyul tarixində Türkiyənin Samsun Ondokuz Mayıs Universitetinin torpaq elmləri fakültəsinin alimləri Ridvan Kızılkaya, Tayfun AşkınCoşqun Gülser  AMEA Aqrar Elmlər Bölməsinin rəhbərliyi ilə görüş keçiriblər.
Qonaqlar ilk öncə bölmənin fəaliyyəti ilə tanış olublar. Görüşdə 2018-ci ildən başlayaraq üç il müddətinə  rəhbərliyi Azərbaycana keçən “Federation of Eurasian Soil Science Societies” müzakirə edilərək, əsas məsələlərə diqqət yetirilib.
Federasiyanın işində bölmənin fəaliyyətini yüksək dəyərləndirən qonaqlar bildirdilər ki,  2018-ci ildən başlayaraq AMEA Aqrar Elmlər Bölməsinin akademik-katibi, akademik Qərib Məmmədovun rəhbərliyinə keçən federasiyanın fəaliyyətində daha da böyük uğurlar qazanacağına əmindirlər.
Sonra  bölməyə daxil olan AMEA Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutu, onun fəaliyyət istiqamətləri, burada aparılan tədqiqat işləri, birgə elmi əlaqələrin aparılması və s. məsələlər müzakirə edilib.

ANAS Department of Agrarian Sciences held meeting with Turkey’ Samsun Ondokuz Mayis University (OMU) Department of Soil Elm – Ridvan Kizilkaya, Tayfun Ashkin and Joshgun Gulser.
In advance, guests got acquainted with activity of the department. The meeting was focused on discussion of the "Eurasian Federation of Soil Science Societies", which will be chaired by Azerbaijan for three-year period starting in 2018, and other key issues.
The guests highly appreciated the activities of the department and expressed sure for even greater successes of the federation which will be chaired by academician-secretary of the aforementioned department, Acad. Garib Mammadov since 2018.
Once were discussed activities of the Institute of Soil Elm and Agrochemistry, ongoing research works, joint scientific relations and so on.