Məhkəmə arxeologiyası və antropologiyasına dair beynəlxalq konfrans keçiriləcək
23-24 may AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasında Məhkəmə arxeologiyası və antropologiyası mövzusunda birinci beynəlxalq konfrans keçiriləcək.
Konfrans AMEA-nın Arxeologiya, Etnoqrafiya və Antropologiya İnstitutu, Azərbaycan Respublikası Əsir və itkin düşmüş, girov götürülmüş vətəndaşlarla əlaqədar Dövlət Komissiyası və Beynəlxalq Qızıl Xaç Komitəsinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutacaq.
Elmi konfransın məqsədi Azərbaycanda məhkəmə arxeologiyası və antropologiyasının bünövrəsinin beynəlxalq standartlar əsasında və sahələrarası konsepsiya və humanitar yanaşma çərçivəsində qoyulması və inkişaf etdirilməsi məqsədilə sözügedən sahələrdə çalışan beynəlxalq və yerli ekspert və alimləri bir araya gətirməkdir.

23-24 мая в Центральной научной библиотеке Национальной академии наук Азербайджана состоится Первая международная конференция, посвященная вопросам судебной археологии и антропологии.
Конференция пройдет при совместной организационной поддержке Института археологии, этнографии и антропологии НАНА, Государственной комиссии Азербайджанской Республики по делам военнопленных, заложников и без вести пропавших граждан и Международного комитета Красного креста.
Целью научной конференции является объединение усилий занятых в соответствующих отраслях зарубежных и отечественных экспертов и ученых для формирования и развития в Азербайджане сферы судебной археологии и антропологии на основе международных стандартов и в рамках междисциплинарных концепций и гуманитарных подходов.