Noyabrın 17-də ABŞ-ın “Smithsonian” Təbiət Tarixi Milli Muzeyinin aparıcı tədqiqatçı antropoloqu, muzeyin Asiyanın mədəni tarixi proqramının direktoru Pol Teylor, bu ölkənin bir qrup alim və mütəxəssisi AMEA Arxeologiya və Etnoqrafiya İnstitutunun İçərişəhərdəki muzeyində olublar.
Görüşdə bu elm müəssisəsinin direktoru, professor Maisə Rəhimova qonaqlara ümummilli lider Heydər Əliyev və onun layiqli davamçısı, Prezident İlham Əliyev tərəfindən Azərbaycanın arxeologiya və etnoqrafiyasının inkişafına göstərilən müstəsna diqqət və qayğıdan söz açıb.
Qonaqlar xalqımızın zəngin qədim tarixini əks etdirən muzeyin eksponatları ilə tanış olublar. Son dövrlərdə Azərbaycan arxeoloqlarının uğurlu tədqiqatları barədə onlara ətraflı məlumat verilib.
Daha sonra amerikalı mütəxəssislər azərbaycanlı həmkarları ilə əməkdaşlıq barədə səmərəli fikir mübadiləsi aparıblar.

Leading anthropologist-researcher of U.S. Smithsonian’s National Museum of Natural History, director of Asia's cultural history program Poll Taylor visited the museum of the Institute of Archeology and Ethnography in Icherisheher with a group of scientist and specialists.
In a meeting, director of the institute, Prof. Maisa Rahimova informed the guest on care and attention by national leader Heydar Aliyev and his decent successor, President Ilham Aliyev to archeology and ethnography of Azerbaijan.
Guests got acquainted with exhibits reflecting ancient, rich history of our nation. They were told about latest achievements of Azerbaijani archeologists.