AMEA-nın Rəyasət Heyətinin həftəlik mətbu orqanı olan “Elm” qəzetinin növbəti sayı çapdan çıxıb.
Nəşrdə AMEA-da Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr olunmuş futbol çempionatının açılış mərasimi, akademik Zərifə Əliyevanın anadan olmasının 101-ci ildönümü və “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” münasibətilə konfrans, “Yaşıl dünyamız gözlərə nur verən elmin işığında” mövzusunda konfans və AMEA Direktorlar Şurasının iclasına dair yazılar yer alıb.
Qəzetdə “Məhəmməd Füzuli və Sultan Baho: Azərbaycan və Pakistan ədəbiyyatındakı əlaqələr” mövzusunda elmi konfrans, Azərbaycan Naşirlərinin I Forumu və AMEA prezidenti akademik İsa Həbibbəylinin belçikalı professor Filip Hamblla görüşü barədə xəbərlər, eyni zamanda Akademiya rəhbərliyinin iştirakı ilə keçirilən digər tədbirlərə dair informasiyalar dərc edilib.
Bu sayda görkəmli Azərbaycan şairi Əli Tudənin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş elmi sessiyaya dair xəbər, “İmpakt faktorlu jurnalda Azərbaycanın qlobal dialoq modeli mövzusu” başlıqlı müsahibə, qəzetin “Region” rubrikası altlında yazılar və yeni elmi nəşrlərlə tanış ola bilərsiniz.
Qəzetin rus və ingilis dili bölməsində məqalələr, bundan əlavə, ötən həftə AMEA-da keçirilən tədbirlərə və son elmi yeniliklərə dair informasiyalar təqdim olunub.

The next issue of "Elm" newspaper published
The next issue of "Elm" newspaper, a weekly press organ of the Presidium of ANAS, has been published.
The front page of the newspaper contains the information about the 6th World Forum on Intercultural Dialogue held in Baku.
The information on opening ceremony of the football championship devoted to the 101st anniversary of the birth of national leader Heydar Aliyev held in ANAS, the conference on the 101st anniversary of the birth of academician Zarifa Aliyeva, and the “Year of Solidarity for the Green World”, the conference themed “Our green world in the light of science” as well as articles on the meeting of Board of Directors of ANAS exist in the issue.
The issue also contains the articles on scientific conference themed “Muhammad Fuzuli and Sultan Baho: relations in Azerbaijan and Pakistan literature”, First Forum of Azerbaijan Book Publishers and meeting of academician Isa Habibbeyli, President of ANAS, with professor of Vrije Universiteit Brussel Philippe Humblé and other events held with the participation of the leadership of the academy.
The issue covers the information on scientific session devoted to the 100th jubilee on prominent Azerbaijan poet Ali Tuda, the interview themed “Global dialogue model of Azerbaijan in an impact factor journal”, the articles under the “Region” section of the newspaper and news on recent scientific publications.
The issue presents the articles and the events held in ANAS last week as well as news on recent scientific developments in the Russian and English section of the newspaper.