Bu gün AMEA Kimya Problemləri İnstitutunda (KPİ) Elmi şuranın növbəti iclası keçirildi.
İnstitutun direktoru, akademik Ağadadaş Əliyev iclası açaraq gündəlikdə duran məsələlər haqqında məlumat verdi.
Gənc Alimlər Şurasının sədri, kimya üzrə fəlsəfə doktoru Faiq Məmmədov “Akademik Murtuza Nağıyev adına mükafat”ın verilmə qaydalarını nəzərə çatdırdı. Mükafatın təqdimi ilə bağlı komissiyanın yaradıldığını bildirən F.Məmmədov institut əməkdaşlarından 4 nəfərin namizədliyinin irəli sürüldüyünü qeyd etdi.
Komissiya irəli sürülmüş namizədlərin ikisinin fəaliyyətini yüksək qiymətləndirdi. Mükafata kimya üzrə fəlsəfə doktoru Ülviyyə Məmmədova və Nərmin Sərdarlı layiq görüldülər.
Tədbirdə çıxış edən texnika üzrə fəlsəfə doktoru, baş elmi işçi Tamilla Mircəfərova attestasiyanın nəticələrini nəzərə çatdırdı. T.Mircəfərova attestasiyadan 21 nəfərin keçdiyini bildirdi: “Onlardan 2 nəfər labaratoriya müdiri, 6 nəfər aparıcı elmi işçi, 3 nəfər böyuk elmi işçi, 4 nəfər elm işçi, 6 nəfər kiçik elmi işçı vəzifəsinə təyin edilib”.

20 декабря 2013 года в Институте химических проблем НАНА состоялось очередное заседание Ученого совета.
Заседание вступительной речью открыл директор института академик Агададаш Алиев, который дал информацию о вопросах повестки дня.
Председатель Совета молодых ученых доктор философии по химии Фаиг Мамедов рассказал о правилах выдачи «Награды имени академика Муртузы Нагиева». Было отмечено, что из института кандидатуры 4 сотрудников были выдвинуты на соискание данной награды.
Комиссия высоко оценила деятельность двух кандидатов. Награда была присуждена доктору философии по химии Ульвие Мамедовой и Нармин Сардарлы.
В заключение выступила доктор философии по технике старший научный сотрудник Тамилла Мирджафарова, которая представила результаты аттестации. Было отмечено, что аттестацию прошел 21 сотрудник. «Из них 2 назначены на должность зав.лабораториями, 6 – ведущих научных сотрудников, 3 – старших научных сотрудников, 4 – научных сотрудников, 6 – младших научных сотрудников».