“Professor Rövşən Mustafayev” adına medalın təqdimetmə mərasimi keçirilib
Dekabrın 24-də AMEA İnsan Hüquqları İnstitutunda “Professor Rövşən Mustafayev” adına medal və sertifikatların təqdimetmə mərasimi keçirilib.
Bu mükafat İnsan Hüquqları İnstitutu və professor R.Mustafayev adına Beynəlxalq Fond tərəfindən təsis edilib. Mükafat hər il ənənəvi olaraq Ermənistan - Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsi mövzusunda araşdırmalar aparan və münaqişə barədə həqiqətləri dünya birliyinə düzgün şəkildə, təkzibolunmaz faktlarla çatdıran alimlərə təqdim olunur.
Ermənistanın beynəlxalq hüquq norma və prinsiplərinə əməl etməyən təcavüzkar dövlət olduğunu qeyd edən Aytən Mustafayeva İnsan Hüquqları İnstitutunun bu istiqamətdə araşdırmalar aparan alimlərinin tədqiqatlarını yüksək dəyərləndirib. A.Mustafayeva institutun tədqiqatçı alimləri Abbas İslamov və Rizvan Hüseynovun bədnam ermənilərin saxtakarlıq və terrorla bağlı siyasətinin sübuta yetirilməsi istiqamətindəki səmərəli xidmətlərini qeyd edərək, həmin alimlərin “Professor Rövşən Mustafayev” adına medala və sertifikata layiq görüldüklərini diqqətə çatdırıb.

Institute of Human Rights of ANAS hosted the awarding ceremony of medals and certificates named after "Professor Rovshan Mustafayev" on December 24, 2015.
It should be noted that, above metioned certificates were established by ANAS Institute of Human Rights and Foundation named after Professor Rovshan Mustafayev and are donated to the scientists, who carried out studies in the field of Armenia-Azerbaijan, Nagorno-Karabakh conflict and deliver information to the community in correct form.
At the ceremony, Director of the Institute, Doctor of Law Ayten Mustafayeva noted that, for effective contribution in the field of the proof of terrorist policy of usurper Armenians the scientists Abbas Ismailov and Rizvan Huseynov were awarded with medals and certificates named after "Professor Rovshan Mustafayev".