“Professor Rövşən Mustafayev” adına medalın təqdimetmə mərasimi keçirilib
Dekabrın 24-də AMEA İnsan Hüquqları İnstitutunda “Professor Rövşən Mustafayev” adına medal və sertifikatların təqdimetmə mərasimi keçirilib.
Bu mükafat İnsan Hüquqları İnstitutu və professor R.Mustafayev adına Beynəlxalq Fond tərəfindən təsis edilib. Mükafat hər il ənənəvi olaraq Ermənistan - Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsi mövzusunda araşdırmalar aparan və münaqişə barədə həqiqətləri dünya birliyinə düzgün şəkildə, təkzibolunmaz faktlarla çatdıran alimlərə təqdim olunur.
Ermənistanın beynəlxalq hüquq norma və prinsiplərinə əməl etməyən təcavüzkar dövlət olduğunu qeyd edən Aytən Mustafayeva İnsan Hüquqları İnstitutunun bu istiqamətdə araşdırmalar aparan alimlərinin tədqiqatlarını yüksək dəyərləndirib. A.Mustafayeva institutun tədqiqatçı alimləri Abbas İslamov və Rizvan Hüseynovun bədnam ermənilərin saxtakarlıq və terrorla bağlı siyasətinin sübuta yetirilməsi istiqamətindəki səmərəli xidmətlərini qeyd edərək, həmin alimlərin “Professor Rövşən Mustafayev” adına medala və sertifikata layiq görüldüklərini diqqətə çatdırıb.

24 декабря в Институте прав человека НАНА состоялась церемония вручения медали и сертификата имени «Профессора Ровшана Мустафаева».
Учрежденная Институтом прав человeка и Международным фондом медаль имени «Профессора Ровшана Мустафаева» ежегодно вручается ученым, проводившим исследования в области армяно-азербайджанского и Нагорно-Карабахского конфликта, а также, сумевшим правильным образом на основе неопровержимых фактов донести до мирового сообщества суть конфликта.
На церемонии вручения директор института, доктор юридических наук Айтен Мустафаева отметила, что за эффективные заслуги в области доказательства террористической политики узурпаторских армян ученые Аббас Исмаилов и Ризван Гусейнов удостоены медали и сертификата имени «Профессора Ровшана Мустафаева». Далее удостоенным лицам были вручены соответствующие награды.