Tarix və Etnologiya İnstitutunda AMEA-nın 80 illik yubileyinə hazırlıq məsələləri müzakirə edilib
Aprel ayının 2-də AMEA-nın A.A.Bakıxanov adına Tarix və Etnologiya İnstitutunda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının 80 illiyinin qeyd edilməsi haqqında” Sərəncamından irəli gələn vəzifələr, görülən işlər, aparılan tədqiqatlarla bağlı tədbir keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən Tarix və Etnologiya İnstitutunun direktoru tarix elmləri doktoru, professor Kərim Şükürov Sərəncamda əksini tapan müddəalara diqqəti çəkib, tarix və etnologiya sahəsində görülən işlər, qarşıda duran planlar haqqında məlumat verib.
Tədbirdə tarixi-etnoloji tədqiqatlar, nəşr ediləcək məqalə və kitablar, AMEA-nın 80 illiyi, institutun 90 illiyi münasibəti ilə şöbə və institut səviyyəsində təşkil ediləcək tədbirlər, irəli sürülən təkliflərlə bağlı müzakirələr aparılıb, müvafiq tapşırıqlar verilib.

On April 2, an event was held at the A.A. Bakikhanov Institute of History and Ethnology of ANAS in connection with the tasks arising from the order of the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev on the “Celebration of the 80th anniversary of the Azerbaijan National Academy of Sciences” as well as the work carried out and ongoing research.
At the event, the Director of the Institute of History and Ethnology, Doctor of Historical Sciences, Professor Karim Shukurov, drew attention to the provisions outlined in the order and provided information about the work carried out in the fields of history and ethnology, as well as the plans ahead.
The discussions were held on historical and ethnological research, upcoming articles and books, events to be organized in connection with the 80th anniversary of ANAS and the 90th anniversary of the institute. Relevant instructions were given accordingly.