AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli Macarıstanın paytaxtı Budapeştdə Türk Dövlətləri Təşkilatının Dövlət başçılarının qeyri-rəsmi Zirvə görüşündə Əlişir Nəvai Beynəlxalq Mükafatı ilə təltif olunan Nobel mükafatı laureatı, AMEA-nın fəxri üzvü, professor Əziz Sancara təbrik məktubu ünvanlayıb.
“Çoxhörmətli Əziz bəy,
Sizə Türk dünyası üçün önəmli olan növbəti mükafatın verilməsi xəbərini böyük sevinc hissi ilə qarşıladıq.
Macarıstanın paytaxtı Budapeştdə Türk Dövlətləri Təşkilatının Dövlət başçılarının qeyri-rəsmi Zirvə görüşündə Sizin Əlişir Nəvai Beynəlxalq Mükafatı ilə təltif olunmağınız bizim Akademiyamız üçün də böyük şərəfdir.
Bu münasibətlə Sizi öz adımdan və Fəxri üzvü olduğunuz Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının kollektivi adından ürəkdən təbrik edirəm, Sizə hər zaman yüksəklərdə olmağı və daha böyük zirvələr fəth etməyi arzu edirəm.

Президент НАНА академик Иса Габиббейли направил поздравительное письмо лауреату Нобелевской премии, почетному члену НАНА профессору Азизу Санджару в связи с его награждением Международной премией имени Алишера Навои во время неформального саммита глав государств Организации тюркских государств, который состоялся в столице Венгрии Будапеште.
«Многоуважаемый Азиз бей,
Мы с большой радостью встретили известие о вручении Вам очередной престижной награды тюркского мира.
Вручение Вам на неформальном саммите глав государств Организации тюркских государств, который проходил в столице Венгрии Будапеште, Международной премии имени Алишера Навои – большая честь и для нашей Академии наук.
Сердечно поздравляю Вас от своего имени и от имени коллектива Национальной академии наук Азербайджана, почетным членом которой Вы являетесь, желаю Вам всегда быть на высоте и покорить ещё больше вершин.