Akademik İsa Həbibbəyli VII İqtisadiyyat və İdarəetmə Sahəsində Tədqiqatçıların Beynəlxalq Elmi Konfransında iştirak edib
İyunun 12-də VII İqtisadiyyat və İdarəetmə Sahəsində Tədqiqatçıların Beynəlxalq Elmi Konfransı - ISCEMR-2025 öz işinə başlayıb.
Tədbir UNEC, Heydər Əliyev Mərkəzi və Regional İnkişaf İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilir.
Konfransın builki mövzusu “Dairəvi iqtisadiyyat və dayanıqlı ekosistem”ə həsr olunub.
Tədbirdə AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli iştirak edib.
Tədbirdə 24 ölkədən 57 xarici tədqiqatçı iştirak edir. Konfransa təqdim olunan məqalələr arasından 224-ü seçilərək nəşr üçün qəbul olunub və həmin məqalələr əsasında “Dairəvi iqtisadiyyat” adlı kitab hazırlanaraq təqdim edilib.

Academician Isa Habibbeyli participated in the 7th International Scientific Conference for Researchers in the Field of Economics and Management
On June 12, the 7th International Scientific Conference for Researchers in the Field of Economics and Management, ISCEMR-2025, commenced its work.
The event was held through the joint organization of UNEC, the Heydar Aliyev Center, and the Regional Development Public Union.
This year’s conference was dedicated to the theme “Circular Economy and Sustainable Ecosystem.”
The President of ANAS, Academician Isa Habibbeyli participated in the event.
A total of 57 foreign researchers from 24 countries were taking part in the conference. Out of the papers submitted, 224 were selected and accepted for publication. Based on these papers, a book titled Circular Economy was compiled and presented.