Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının və Türkiyə Elmlər Akademiyasının birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “Azərbaycan və Türkiyə dünya siyasətində” mövzusunda beynəlxalq simpoziumun iştirakçıları iyunun 21-də Heydər Əliyev Mərkəzində olublar.
AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli, Türkiyə Elmlər Akademiyasının prezidenti professor Müzəffər Şəkər, Asiya Elmlər Akademiyaları və Elmi Cəmiyyətləri Assosiasiyasının prezidenti, professor Əhməd Nuri Yurdusev, Türkiyənin müxtəlif elmi müəssisə və universitetlərinin nümayəndələri sərgi zallarını ziyarət ediblər.
Beynəlxalq simpoziumun iştirakçılarına Ulu Öndər Heydər Əliyevin həyat və fəaliyyəti, Heydər Əliyev Mərkəzi barədə geniş məlumat verilib, Mərkəzin zəngin kolleksiyası ilə tanışlıqdan sonra xatirə şəkilləri çəkdirilib.

Участники международного симпозиума, который проходил в НАНА, побывали в Центре Гейдара Алиева
21-го июня участники международного симпозиума «Азербайджан и Турция в мировой политике», который проходил в Баку при совместной организации Национальной академии наук Азербайджана и Академии наук Турции, побывали в Центре Гейдара Алиева.
Президент НАНА академик Иса Габиббейли, президент Академии наук Турции профессор Музаффер Шекер, президент Ассоциации академий наук и научных сообществ Азии профессор Ахмед Нури Юрдусев, представители различных научных учреждений и университетов Турции посетили выставочные залы.
Участники международного симпозиума узнали о жизни и деятельности общенационального лидера Гейдара Алиева и сферах деятельности Центра Гейдара Алиева, ознакомились с богатой коллекцией Центра.  Затем были сделаны фотографии на память.