Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının və Türkiyə Elmlər Akademiyasının birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “Azərbaycan və Türkiyə dünya siyasətində” mövzusunda beynəlxalq simpoziumun iştirakçıları iyunun 21-də Heydər Əliyev Mərkəzində olublar.
AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli, Türkiyə Elmlər Akademiyasının prezidenti professor Müzəffər Şəkər, Asiya Elmlər Akademiyaları və Elmi Cəmiyyətləri Assosiasiyasının prezidenti, professor Əhməd Nuri Yurdusev, Türkiyənin müxtəlif elmi müəssisə və universitetlərinin nümayəndələri sərgi zallarını ziyarət ediblər.
Beynəlxalq simpoziumun iştirakçılarına Ulu Öndər Heydər Əliyevin həyat və fəaliyyəti, Heydər Əliyev Mərkəzi barədə geniş məlumat verilib, Mərkəzin zəngin kolleksiyası ilə tanışlıqdan sonra xatirə şəkilləri çəkdirilib.

On June 21, the participants of the international symposium titled “Azerbaijan and Türkiye in World Politics,” jointly organized by the Azerbaijan National Academy of Sciences and the Turkish Academy of Sciences, visited the Heydar Aliyev Center.
The President of ANAS, Academician Isa Habibbeyli, the President of the Turkish Academy of Sciences (TÜBA), Professor Muzaffer Şeker, the President of the Association of Academies and Societies of Sciences in Asia (AASSA), Professor Ahmet Nuri Yurdusev along with representatives from various scientific institutions and universities of Türkiye, visited the exhibition halls.
The participants of the international symposium were provided with detailed information about the life and work of National Leader Heydar Aliyev, as well as about the Heydar Aliyev Center. Further, they got acquainted with rich collection of the center, and took commemorative photos.