AMEA əməkdaşları Milli Mətbuat Günü münasibətilə YAP Yasamal rayon təşkilatı tərəfindən təltif olunublar
AMEA Rəyasət Heyəti aparatının İctimaiyyətlə əlaqələr, mətbuat və informasiya şöbəsinin müdiri fil.ü.f.d. Ağahüseyn Şükürov 22 İyul – Milli Mətbuat Günü münasibətilə və Partiyada ictimai-siyasi fəaliyyətinə görə Yeni Azərbaycan Partiyası Yasamal rayon təşkilatı tərəfindən Fəxri fərmanla təltif olunub.
Həmçinin AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasının Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Mübariz Göyüşlü Yeni Azərbaycan Partiyasının Yasamal rayon təşkilatının Təşəkkürnaməsinə layiq görülüb.
Sözügedən mükafatlar YAP Yasamal rayon təşkilatının sədri Bəxtiyar Nəbiyev tərəfindən iyulun 17-də AMEA-nın Əsas binasında keçirilən və Azərbaycan milli mətbuatının yaranmasının 150 illiyinə həsr edilən “Azərbaycan mətbuatının inkişaf və vəzifələri” mövzusunda konfrans çərçivəsində təqdim olunub.

The Head of the Public Relations, Press, and Information Department of the Presidium administration of ANAS, PhD in Philology Agahuseyn Shukurov, was awarded an Honorary Certificate by the Yasamal district organization of the New Azerbaijan Party (YAP) on the occasion of July 22-National Press Day, and for his socio-political activity within the Party.
Additionally, the Head of the International Relations Department of the Central Scientific Library of ANAS, Mubariz Goyushlu was granted a Certificate of Appreciation by the YAP Yasamal district organization.
These awards were presented by the Chairman of the YAP Yasamal district organization, Bakhtiyar Nabiyev, on July 17 at the Main Building of ANAS within the framework of the conference titled “Development and Tasks of the Azerbaijani Press,” dedicated to the 150th anniversary of the establishment of the national press of Azerbaijan.