AMEA əməkdaşları Milli Mətbuat Günü münasibətilə YAP Yasamal rayon təşkilatı tərəfindən təltif olunublar
AMEA Rəyasət Heyəti aparatının İctimaiyyətlə əlaqələr, mətbuat və informasiya şöbəsinin müdiri fil.ü.f.d. Ağahüseyn Şükürov 22 İyul – Milli Mətbuat Günü münasibətilə və Partiyada ictimai-siyasi fəaliyyətinə görə Yeni Azərbaycan Partiyası Yasamal rayon təşkilatı tərəfindən Fəxri fərmanla təltif olunub.
Həmçinin AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasının Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Mübariz Göyüşlü Yeni Azərbaycan Partiyasının Yasamal rayon təşkilatının Təşəkkürnaməsinə layiq görülüb.
Sözügedən mükafatlar YAP Yasamal rayon təşkilatının sədri Bəxtiyar Nəbiyev tərəfindən iyulun 17-də AMEA-nın Əsas binasında keçirilən və Azərbaycan milli mətbuatının yaranmasının 150 illiyinə həsr edilən “Azərbaycan mətbuatının inkişaf və vəzifələri” mövzusunda konfrans çərçivəsində təqdim olunub.

Заведующий Отделом по связям с общественностью, печати и информации аппарата Президиума НАНА доктор философии по филологии, доцент Агагусейн Шукюров награжден Почетной грамотой Ясамальской районной организации партии «Ени Азербайджан» по случаю 22 Июля – Дня национальной печати и за свою общественно-политическую деятельность в партии.
Также Благодарственной грамотой Ясамальской районной организации партии «Ени Азербайджан» награжден заведующий Отделом международных связей Центральной научной библиотеки НАНА Мубариз Гёюшлу.
Указанные награды были вручены председателем Ясамальской районной организации ПЕА Бахтияром Набиевым в рамках конференции «Развитие и задачи азербайджанской печати», которая состоялась 17-го июля в Главном здании НАНА в честь 150-летнего юбилея национальной печати Азербайджана.