Alman alimi Zoologiya İnstitutunun gənc mütəxəssisləri ilə görüşüb
Alim bioloji müxtəlifliyin öyrənilməsi sahəsində Azərbaycanda apardığı tədqiqatlar barədə gənclərə ətraflı məlumat verib.
Qeyd edək ki, H.Müller uzun illər Azərbaycanda yaşamış, ölkəmizin əsrarəngiz təbiətini öyrənmişdir. 2008-2012-ci illərdə alman alimi Şirvan Milli Parkının direktoru vəzifəsində çalışmış, onun iştirakı ilə aparılan tədqiqatlar zamanı Azərbaycan üçün yeni növlər kəşf edilmişdir.
İnstitutun gəncləri ilə görüşü zamanı cənab Müller təbiətin öyrənilməsi ilə yanaşı, onun qorunmasının da vacibliyini qeyd edib, bu sahədə beynəlxalq təcrübədən bəhs edib. Azərbaycanda mədəni, linqvistik, etnik rəngarəngliyin qorunması istiqamətində uğurla həyata keçirilən işlərdən danışıb.
Görüşdə bioloji müxtəlifliyin öyrənilməsi, təbiətin mühafizəsi, ekologiyanın qorunması və s. mövzular ətrafında gənclərlə müzakirələr aparılıb.

Meeting of the young scientists and German scientist Hartmurt Muller was held at the Institute of Zoology.
The scientist gave young people more information about the research conducted by them in Azerbaijan in the field of biological diversity.
Note that H.Muller lived for many years in Azerbaijan and studied its unique nature. In 2008-2012, German scientist, served as director of Shirvan National Park. During the research, conduction with his participation, new species were discovered in Azerbaijan.
During the meeting H.Muller also noted the great importance of nature conservation and spoke about the international experience in this field. In addition, he gave information about the work successfully carried out in Azerbaijan to preserve the cultural, linguistic and ethnic diversity.
During the meeting they discussed issues concerning the study of biodiversity, nature conservation, the environment, etc.